Rusya’da istihbarat binasına intihar saldırısı

Rusya’da istihbarat binasına intihar saldırısı

Rusya’da öğle saatlerinde bir kişi üzerine bağladığı bomba ile istihbarat binasına girdi. Saldırganın üzerindeki bombayı patlatması sonucunda hayatını kaybettiği, 6 istihbarat elemanının yaralandığı bildirildi.

Rusya’ya bağlı Kafkasya ülkesi Karaçay - Çerkesk’te öğle saatlerinde, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) binasına araçla giden şahıs üzerine bağlı olan bombalarla intihar saldırısı düzenledi. İstihbarat çalışanlarının öğle arasından sonra mesailerinin başlama anını bekleyen saldırgan, bir grup çalışanın FSB binasından içeriye girmesiyle birlikte onlara doğru koşarak üzerindeki bombayı patlattı. Aynı zamanda bina içine konulmuş zaman ayarlı bomba da patladı.

6 istihbarat elemanı yaralandı 

Edinilen ilk bilgilere göre saldırganın patlattığı bombanın el yapımı bir bomba olduğu ve tesir gücünün düşük olduğu öğrenilirken, patlama sonucu 6 istihbarat elemanının yaralandığı bildirildi. Saldırganın saldırıyı gerçekleştirdiği sırada öldüğü açıklandı.

Olay yerinde güvenlik önlemlerinin arttırıldığı ve yaralananların hastaneye kaldırıldığı aktarılırken, saldırganın kimliğinin tespit edilmesi için çalışma başlatıldığı duyuruldu.
 

İHA