Rahmi Turan: Muhalefet, Bahçeli'ye teşekkür ediyor

Rahmi Turan: Muhalefet, Bahçeli'ye teşekkür ediyor

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, Bahçeli'nin teşkilatlarında 'askıda ekmek' kampanyası hakkında, "Devlet Bahçeli ortağı AKP'ye toz kondurmuyor ama… İktidara en büyük kazıklardan birini farkında olmadan Bahçeli attı, iyi mi?" dedi.

Rahmi Turan bugün yazdığı köşe yazısında meslektaşı Bekir Coşkun'un vefatının ardından onu anlatan bir yazı kaleme aldı. Turan yazısının devamında ise 'askıda ekmek' kampanyasını değerlendirdi.

Turan şunları yazdı:

"Devlet Bahçeli'nin emriyle başlatılan 'askıda ekmek' kampanyası ile Türkiye'nin acı gerçeği itiraf edildi: 'Millet aç, vatandaş bir ekmeğe muhtaç!' Bahçeli'nin planına göre, bir ekmek alan iki ekmek veya iki ekmek alan üç ekmek parası verecek, böylece birer ekmek askıya alınacak, bu ekmekleri muhtaç aileler alıp karınlarını doyuracak! Birçok AKP'liye göre, Bahçeli, kaş yapayım derken göz çıkardı!

Kampanyayı 'krizin itirafı' olarak değerlendiren muhalefet 'Ülkemizde insanları ekmeğe muhtaç hale getiren ekonomik tablo bundan daha iyi anlatılamazdı!' diyerek Devlet Bahçeli’ye teşekkür ediyor."

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.