Ekleme: | Güncelleme: 13.11.2020 01:48

Öykü Serter: İktidara bir sorum var...

Sunucu Öykü Serter, "İktidara bir sorum var" diyerek çektiği videoyla Somalı ve Ermenekli madencilerin haklarının verilmesi çağrısında bulundu.

Sunucu Öykü Serter, geçtiğimiz günlerde yaptığı İzmir Depremi çıkışıyla gündeme gelmişti. Serter, bu kez de Soma ve Ermenek'te 14 yıldır tazminatlarını, maaşlarını ve sosyal haklarını alamayan maden işçilerine destek verdi.

Bağımsız Maden-İş'in sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyaya destek veren Serter, "Bir sorum var iktidara" diyerek madencilere destek videosu yayınladı.

Serter, videoda şu ifadelere yer verdi:

Konumuz Soma ve Ermenek’teki maden işçilerinin hakları… Bir sorum var iktidara; haklının hakkını ne zaman teslim edeceksiniz. Patronları koruyorsunuz, sermayeyi koruyorsunuz ama 14 yıldır tazminatlarını almayı bekleyen madencileri hâlâ oyalıyorsunuz, yetmiyor bir de üstüne zulmediyorsunuz. "Kaybedecek hiçbir şeyimiz yok" diyen, çoluk çocuk bütün ailesiyle birlikte direnen bu insanların seslerini kolluk kuvvetlerinizle bastıracağınızı sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. “Öyle mi alay komutanı” isyanını hepimiz duyduk. Mahkeme haklarını teslim etmiş, onlar da bu haktan hareketle soruyorlar “Bize bu ödemeyi ne zaman yapacaksınız”.

Sabrın sonunun tarihi belli, 16 Kasım 2020. Ödemeyi yaptınız yaptınız yoksa onların istikameti belli. Tüm engellemelere rağmen Ankara. Madencinin hakkını ver Ankara.

Emek