Nihat Hatipoğlu 'otel' iddiasına yanıt verdi
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 26.10.2020 08:53

Nihat Hatipoğlu 'otel' iddiasına yanıt verdi

Nihat Hatipoğlu, Sultanahmet'teki otelinde alkol sattığı iddialarını yalanladı. Haberi 'iftira' olarak nitelendiren Hatipoğlu, oteline hiçbir zaman alkol girmediğini söyledi.

Nihat Hatipoğlu’nun tartışma yaratan sözleri sonrası sahip olduğu otelde alkol satışı yaptığı yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a konuşan Hatipoğlu bu iddiaları yalanladı.

Hakan, Hatipoğlu’na “Sizin Sultanahmet’teki otelinizde içki servisi yapıldığına dair haberler dolaşıyor sosyal medyada. Bu doğru mudur” sorusunu yöneltti. Hatipoğlu ise birayla ilgili sözlerini hatırlatarak, “Benim birayla ilgili sözlerime karşılık mahiyetinde servis edilen sahte ve insafsızca bir yalan haber” ifadelerini kullandı. Hatipoğlu otelinde hiçbir zaman alkol satışı yapılmadığını, binaya hiçbir dönemde içki, bira vs. girmediğini, dışarıdan getirmeye de müsaade edilmediğini söyledi.

Hatipoğlu’nun tartışma yaratan sözleri şöyleydi:

Bir ilimizdeki sokaktan hayretler içinde geçtim. Meğer o sokak genç kız ve erkekleri yoğun geldikleri bir yermiş ve dışarıda, içeride Avrupa’nın herhangi bir merkezindeki görüntüyü aksettiriyordu. Dışarıda dört genç kızımız bira içiyorlardı. Yüzümde maske vardı, beni tanıdılar ve dördü birden biralarını sakladılar. Mahcup bir gьlьmseme ile ‘Hocamız geçiyor çocuklar’ dediklerini işittim. Daha var. Edep, saygı elbet var. Ama oradakiler de bu ülkenin evlatları, çocukları. Onları yok saymak yerine var kabul edip öyle hareket etmek lazım

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Gündem