Mesut Yılmaz'ın sağlık durumunun kötüleştiği iddia edildi

Mesut Yılmaz'ın sağlık durumunun kötüleştiği iddia edildi

Yurt gazetesi yazarlarından İsmet Orhan, Mesut Yılmaz'ın sağlık durumunun kötüye gittiğine dair bir paylaşım yapmıştı. Akşam saatlerinde ise sosyal medyada "Mesut Yılmaz öldü" şeklinde haberler yayıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kültür / Turizm Başdanışmanı ve Yurt Gazetesi yazarı İsmet Orhan, sosyal medya hesabından Mesut Yılmaz'ın sağlık durumu hakkında açıklama yaptı. İsmet Orhan, Mesut Yılmaz'ın sağlığından ümit kesildiğini belirtti.

Orhan, "Her şeye rağmen, Medeni duruşu vardı... Cumhuriyet değerlerine saygılıydı... Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın sağlığından umut kesildiğini öğrendim doktorlarından..." diye yazdı.

Orhan'ın paylaşımı şöyle; 2017 yılında oğlu Yavuz Yılmaz'ı kaybeden Mesut Yılmaz, bu sene beyin ameliyatı geçirmiş ve sağlık durumunun iyi olduğu ifade edilmişti. 72 yaşındaki Mesut Yılmaz Anavatan Partisi kurucu üyeleri arasında yer almıştı.

 

orhan-facebook.jpg

 

"Mesut Yılmaz yaşamını yitirdi" iddialarına yalanlama 

İsmet Orhan'ın sabahki paylaşımının ardından sosyal medyada akşam saatlerinde Mesut Yılmaz'ın yaşamını yitirdiğine dair iddialar ortaya atıldı. Yılmaz'ın Başbakanlık dönemindeki Basın Müşaviri  Şükrü Demiryürek, bu iddiaların ardından Yılmaz'ın sağlık durumundaki son gelişmelere ilişkin Halk TV'ye açıklama yaptı. Demiryürek, ”Mesut Bey evdeydi. Sağlık durumu kötüleşince hastaneye kaldırdık. Şu anda durumu kritik ama hayatta. Gelişmeleri takip ediyoruz “ dedi.

Abdurrahim Albayrak: Kendisi hastanede tedavi altında 

Mesut Yılmaz’ın vefat ettiğine yönelik yapılan paylaşımların ardından yakın dostu iş insanı Abdurrahim Albayrak'tan açıklama geldi. Albayrak, Mesut Yılmaz'ın hastanede tedavi altında olduğunu belirtti.

screenshot-8.png

 

Hükümete yakın isimler Mesut Yılmaz'ın 'öldüğünü' iddia ederek şu mesajları paylaştı:

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Star gazetesi yazarı Nuh Albayrak, sağlık durumu kritik olan Mesut Yılmaz'ın öldüğünü iddia ederek,  "Mesut Yılmaz ölmüş. Keşke 'İyi bilirdik' diyebilseydik..." yorumunu yaptı.

screenshot-7.png

Gazeteci Emre Erciş ise, "Mesut Yılmaz vefat etmiş. Mesut Yılmaz da Türk Siyasetine Sabetay aileler kontenjanından giren bir isimdi. Hem kendisinin hem eşi Berna Müren'in çok ünlü Sabetay akrabaları var. Bu akrabalarından en meşhuru Komili, Ecevit, Şengör, Taşkent, Boyner, Bezmen aileleri." ifadelerini kullandı. 

emre.png