Mesut Özil imzayı attı
Ekleme: | Güncelleme: 27.01.2021 15:55

Mesut Özil imzayı attı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferine ilişkin açıklama yaptı. Koç, transferde Acun Ilıcalı'nın payı olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transfer olduğu imza töreninde açıklamalarda bulundu. Transferin perde arkasını anlatan Koç, Acun Ilıcalı'nın transferde payının olduğunu aktardı. "7 Haziran 2019. Tanışmadığımız için beni çağırmamıştın. Dünya evine girdiğiniz gün Acun Ilıcalı bir tweet attı. 'İnşallah bu sene vatan hasretin sona erer' dedi. Aslında bu fotoğraf ve bu cümle binlerce Fenerbahçe taraftarının arzu ve beklentilerinin fitilini ateşledi" dedi. 

Acun Ilıcalı'nın kendisine 'Mesut'un sözleşmesi bitiyor, seneye haziran ayında kazandıralım ben bu konuya çok sıcağım' dediğini aktaran Ali Koç, şöyle devam etti: 'Kazandıralım da nasıl kazandıralım?' dedim. Acun dedi ki 'Mesut sadece bir futbolcu değil, müthiş bir ticaret potansiyeli var.' 'Gelecekse ocakta gelse, haziranı beklemeyelim' dedim. 'Ya ben birkaç ay sonra yeni bir yatırım açıklayacağım; Exxen'i. Exxen'deki dizileri dünyaya yaymak istiyorum. Bu hedefime ulaşmamda Mesut'un da katkısı olacağını düşünüyorum. Büyük düşünelim' dedi."

Mesut Özil'in futbol kariyerine ilişkin açıklamalarda da bulunan Koç, "Özil, Real Madrid'i yönetti. Arsenal'e rekor bir rakamla transfer oldu. Dünya futbolunun son 10 yılına damga vurmuş Mesut, Fenerbahçe'sine kavuştu. Bugün balayı bitiyor, artık gerçek iş başlıyor" ifadelerini kullandı. 'Mesut ol' kampanyasının Özil'in transferiyle ilgili olmadığını söyleyen Koç, bunun transfer sonrası taraftarların yaşadığı coşku olduğunu ve atılan SMS'lerin çeyrek milyona ulaştığını belirtti. 

 

Spor