Melek İpek üniversiteye hazırlanıyor

Melek İpek üniversiteye hazırlanıyor

İşkence gördüğü ve kendisini ölümle tehdit eden evli olduğu Ramazan İpek'i öldürmekten tutuklu yargılanan Melek İpek'in, yeniden üniversiteye hazırlanmaya karar verdi.

İşkence gördüğü ve kendisini ölümle tehdit eden evli olduğu Ramazan İpek'i öldürmekten tutuklu yargılanan Melek İpek'in, pazartesi günü kızlarıyla birlikte cezaevi şartları altında görüştü. Avukatı Ahmet Onaran, Melek İpek ve kızlarının görüşmesinin iyi geçtiğini belirterek, İpek'in yeniden üniversite sınavına hazırlandığını aktardı. Melek İpek'in tıp fakültesini kazanmak istediğini kaydetti. Melek İpek'e üniversiteye hazırlık kitapları götürdüğünü anlatan Avukat Onaran, İpek'in her şeye rağmen yeniden hayata tutunmak için adım attığını söyledi.

"Melek için adalet tecelli edecek"

Sosyal medya hesabından cezaevinde üniversiteye hazırlık kitaplarının yer aldığı fotoğrafı paylaşan Ahmet Onaran, “Bu kitapların anlamı çok büyük; yeniden, en başından başlamak ve onlarca şey. Üzerimdeki tüm selam ve mesajlarınızı ilettim. Melek ve evlatları daha iyi, pazartesi kızları ile cezaevi şartlarında görüştü, gönderdiğiniz mektupları sevinç ve göz yaşı ile okuduğunu ve hepinizi çok sevdiğini söyledi. Dosyanın tekemmülünde (gelişiminde) güzel şeyler oluyor. Melek için çıktığımız bu yolda hiç yeise (umutsuzluğa) kapılmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Melek için adalet tecelli edecek" dedi.