Maltepe'de lodos nedeniyle bina çöktü

Maltepe'de lodos nedeniyle bina çöktü

İstanbul Maltepe'de tehlike arz ettiği gerekçesiyle yıkımına başlanan ancak yarım bırakılan bina, lodos nedeniyle çöktü.

İstanbul Maltepe’de tehlike yaratan binaların yıkımı başladı. Yıkıma başlanan binalardan biri, gün sonu nedeniyle yarım bırakıldı. Akşam saatlerinde başlayan şiddetli lodos nedeniyle yarım kalan bina çöktü. Mahalleli çöküntü sonrası panikle sokağa dökülürken, yıkılan binanın etrafındaki diğer binalar da tedbir amaçlı tahliye edildi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve acil servis ekibi sevk edildi. Polis ekipleri geniş çaplı önlem alırken, itfaiye ekipleri göçük olan alanda çalışma başlattı. Acil servis ekipleri ise tedbir amaçlı bekletildi. Olayda ölen yada yaralanan olmazken ekipler tarafından çöken binaya komşu olan binaları tedbir amaçlı boşalttı. Vatandaşlar evlerine giremeyerek mağdur oldu.

Evini boşaltmak zorunda kalan Melih İnan, "Saat 23.00 sıralarında bir gürültü sesi geldi. Büyük bir toz yükseldi. Evimizin yanında boşaltılmış bir bina vardı. Yarısını yıkarak yarısını bırakmışlar ve kalan kısmında göçme meydana geldi. Ekipler tedbir amaçlı binaları boşalttırdı. Saat geç oldu, sokağa çıkma kısıtlaması var. İzin belgemiz yok, evlerde eşyalarımız var. Kış gününde mağdur olduk. Allah yardımcımız olsun" diye konuştu.

Kaynak:İHA