Mahir Ünal'ın "Türkiye'de bardak yoktu" sözleri çarpıtıldı: İşte gerçek...

Mahir Ünal'ın "Türkiye'de bardak yoktu" sözleri çarpıtıldı: İşte gerçek...
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın, katıldığı bir televizyon programında söylediği "Biz iktidara gelmeden önce Türkiye'de bardak bile yoktu" sözleri kırpılarak çarpıtıldı. İşte o sözlerin aslı...

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın, katıldığı bir televizyon programında söylediği sözler kırpılarak çarpıtıldı. Ünal, metafor yaparak “Biz 18 yılda boş bardağın yüzde 70’ini doldurduk. Yüzde 30’luk kısım boş. Bu boş kısmı konuşalım ama yüzde 70’i de konuşalım. Çünkü biz iktidara gelmeden önce, bırakın suyu Türkiye’de bardak bile yoktu” ifadelerini kullanarak kendilerinden önce icraat yapılmadığını öne sürmüştü.

Ancak Ünal’ın bu sözleri sadece “Türkiye’de bardak yoktu” kısmı sekiz saniyelik kırpılarak çarpıtıldı. Programın ilgili bölümünün uzun hâlini yayımlayan moderatör Hasan Basri Akdemir, “Bakalım Mahir Ünal ne demiş?” ifadelerini kullandı. Mahir Ünal da bu videoyu alıntılayarak, “Önce çiftçilerimize dönük açıklamayı kesip, kırptılar. Şimdi 8 saniyelik kesilmiş bir video ile bardak meselesine geldiler. Programın moderatörünü bile isyan ettirdiler. Bakalım sırada ne var” dedi.

ekran-resmi-2021-02-11-13-41-44.png