Lebron James-Zlatan İbrahimaoviç polemiği

Lebron James-Zlatan İbrahimaoviç polemiği

Basketbol ve futbolun iki süper yıldızı LeBron James, Zlatan İbrahimoviç'in kendisine yönelik kullandığı "siyaset yerine spora odaklanmalı"’ ifadesine yanıt verdi.

Los Angeles Lakers'in yıldız oyuncusu LeBron James, bir diğer yıldız Zlatan İbramihoviç’in kendisine yönelik "politikaya bulaşmak yerine spora odaklanmalı’’ sözlerine tepki gösterdi. James, kendi kendine toplumsal meselelerle ilgili asla sessiz kalmama sözü verdiğini dile getirdi. 

James, "Yanlış giden hiçbir konuda çenemi kapalı tutmayacağım. Halkım hakkında, eşitlik, sosyal adalet, ırkçılık, seçmen sindirme hakkında, topluluğumuz içinde yolunda gitmeyen her şey hakkında konuşup, fikirlerimi anlatacağım" dedi. 

"Bu ülkede ve dünyada olan biten her şeye ışık tutmaya devam edebilmek için elimdeki platformu kullanacağım" ifadesini kullanan James, kendisi için yalnızca spora odaklanmanın imkansız olduğunu, çünkü bulunduğu platformun ve kendi sesinin gücünün farkında olduğunu söyledi. 

James, "Ben eğitimli bir bakış açısından konuşuyorum ve ev ödevimi yapıyorum. Saldırılacak yanlış kişiyim’’ dedi. "Adaletsizlik hislerini dile getiren genç çocuklar gördüğünü" söyleyen James, "Uzun bir süre boyunca sporcular olarak top attığımız, top sürdüğümüz, ya da bir beyzbol sopası salladığımız için şükretmemiz gerektiğini söylediler, 'başka bir konu hakkında konuşma yetiniz olmamalı' dediler. Artık durum değişti ve uzun bir süre de eskiye dönmeyecek" ifadesini kullandı.