KYK kurtlarında karantinaya alınanlardan para alınacak

KYK kurtlarında karantinaya alınanlardan para alınacak

Çorum’da Covid-19 tedbirleri kapsamında karantina kurallarını ihlal ederek Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda yeniden karantinaya alınan kişilerden günlük 70 lira alınacağı duyuruldu.

Çorum Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte 18 kişinin KYK yurdunda karantina altına alındığı belirtildi. Ayrıca kentte trafikte araç konvoylarına izin verilmeyeceği, sağlık çalışanlarının ikinci bir emre kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanmaya devam edeceği de söylendi.
Çorum Valisi Mustafa Çiftçi konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Konaklamaları sağlanan kişilerden konaklama ve yemek hizmetlerine karşılık günlük 70 lira ücret üzerinden tahakkuk edecek miktarın kişilerin kendilerinden tahsil edilmesine karar verilmiştir. Geçici ve mevsimlik işlerde çalışan tarım ve inşaat işçileri ile değişik sebeplerden ötürü izolasyon sürecini geçirecek uygun meskeni olmayan kişilerin konaklama ve yemek ücretlerinin kendilerinden tahsil edilmesi hususundan muaf tutulmaları kararlaştırılmıştır."