Usta sanatçı Akpınar'a büyük onur: Bu ödül düşünce özgürlüğü demek

HALK TV- DİLAN ALP / 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde Müjdat Gezen Sanat Merkezi tarafından verilen İsmail Dümbüllü ödülü sahibini buldu. 

HALK TV - DİLAN ALP / Müjdat Gezen Sanat Merkezi tarafından verilen İsmail Dümbüllü Ödülü usta isim Metin Akpınar'a verildi. Tören, Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencilerinin oyunu ile başladı. Metin Akpınar tarafından da oynanmış olan oyun salonda büyük alkış aldı. 

Tören öncesi açıklama yapan sanatçı Müjdat Gezen, "Metin Akpınar Türk tiyatrosuna büyük emek vermiş bir isim. İsmail Dümbüllü Ödülü özelliği öğrencilerin izledikleri oyunlara ödül vermesi. Türk tiyatrosuna kazandırdığı katkılardan dolayı böyle bir ödül verildi." diye konuştu. 

Gezen ayrıca, "Bizim ülkemizde sanat, sanatçı özgür. İstediğimiz düşünceleri söyleyebiliyoruz. Bu söylememimden sonra reklamlar, TRT ekranları açılır öyle umut ediyorum. Dünya Tiyatrolar Günü kutlu olsun." sözleri ile son dönemde yaşananları ti'ye aldı. 

"BU ÖDÜL DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ DEMEK"

Ödülü takdim edilen usta sanatçı Metin Akpınar, "İsmail Dümbüllü ödülünü almak büyük şeref, büyük onur. Tabii bu bir sembol esasında. Ana yapısı bunun düşünce özgürlüğü, sanat ve sanatçı özgürlüğü demek" ifadelerini kullandı. 

  

Etiketler :