Türk Sanat Müziği'ni Bremen'de yaşatıyor...

Türk Sanat Müziği'ni Bremen'de yaşatıyor...
Almanya'nın Bremen kentinde 15 yıl önce Udi Zeki Kara tarafından kurulan Aşina Türk Sanat Müziği Korosu 3 Mayıs'ta ?Gurbet Akşamları adı altına bahar konseri verecek. Saat 14.00'de başlayacak olan konser Bremen Berliner Freiheit...

Almanya'nın Bremen kentinde 15 yıl önce Udi Zeki Kara tarafından kurulan Aşina Türk Sanat Müziği Korosu 3 Mayıs'ta ?Gurbet Akşamları adı altına bahar konseri verecek. Saat 14.00'de başlayacak olan konser Bremen Berliner Freiheit salonunda düzenlenecek.

15 YILDIR SANAT MÜZİĞİ İÇİN TER DÖKÜYOR

Aşina Korosunun şefi ve kurucusu olan Zeki Kara, 15 yıldır Bremen ve çevresinde sanat müziğini sevdirmek, tanıtmak ve yeni nesillere aktarmak için gönüllü olarak çalıştığını söyledi. 3 Mayıs Pazar günü verecekleri bahar konseri hazırlıklarını tamamlamak üzere olduklarını anlatan Kara, Bu koroyu 15 yıl önce kurdum. Amacım Türk Sanat Müziğini Bremenlilere sevdirmek ve yeni nesillere aktarmak. Bunun için yıllardır mücadele ediyorum. Konserimize herkes davetlidir. Koromuzda her yaştan insan bulunmaktadır. Bize katılmak isteyenlere kapımız açıktır dedi.

Koro üyeleri 3 Mayıs'ta verecekleri konserin hazırlıklarını sürdürüyor. Her Cuma bir araya gelen ve müzik sevenlerden oluşan koru sevilen sanat müziği eserlerini solo ve koro halinde seslendirmeye çalışıyor.