Türk Müzik Grubu Hudna, Roskilde Festivalinde Sahne Alacak

Türk Müzik Grubu Hudna, Roskilde Festivalinde Sahne Alacak
DANİMARKA'da son iki yıl üst üste, World Award Muzik ödülünü alan Hudna grubu Avrupa'nın en büyük açık hava festivali Roskilde festivalinde sahne alacak.27 Haziran 4 temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde 3 temmuz...

DANİMARKA'da son iki yıl üst üste, World Award Muzik ödülünü alan Hudna grubu Avrupa'nın en büyük açık hava festivali Roskilde festivalinde sahne alacak.

27 Haziran 4 temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde 3 temmuz günü Gloria adlı büyük sahnede sevenleriyle buluşacak olan Hudna grubunun kurucusu Orhan Özgür Turan, dünyanın bir çok ünlü grubu ve sanatçının yer aldığı Roskilde festivaline davet edilmiş olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek Bu bizim için çok ama çok büyük bir başarı. Bu festivalde çalmak her müzisyenin hayalidir.  Danimarka'da çalabileceğimiz en değerli festival ve mekandır. Çok hızlı adımlarla ilerlediğimiz müzik branşında ulaşmak istediğimiz zirveye ulaştık. Roskilde Festivali, menajerle veya bir arıcıyla girilecek bir yer festival değil. Onlar grupları, sanatçıları takip ederler ve başarılı bulduklarını davet ederler. Roskilde festivali bizim müzik hayatımızdaki en önemli markamız olacaktır. Grubum Hudna'nın azimli çalışmaları sonunda değerli Türk halk müziğimize çok büyük ilgi gösterilmeye başlandı. Grubumdaki arkadaşlara teşekkür ediyorum. Umarım benim ve grubumun bu başarısı burada yeni nesillere iyi bir örnek olur ve Türkler ve Türk makamları tarafından da takdirle karşılanır. Bağlama, ut gibi enstrümanlarla türkülerimiz ve şarkılarımızın Roskilde Festivalinde de çalınabileceğini ve büyük dinleyici kitlelerine ulaşabileceğini göstermiş olacağız dedi.

Orhan Özgür Turan, şahsi başarısında kendisine destek olan ailesine de teşekkür borçlu olduğunu söyledi. Roskilde Festival komitesi de Hudna gibi iki yıl üst üste dünya müzik ödülü alan bir gruba festivalde yer vermekten memnuniyet duyduklarını bildirdi.