Tarık Akan’ın yakın arkadaşından o iddialara yanıt!

Merhum Tarık Akan’ın yakın dostu Zeki İrfanoğlu, bazı yayın organlarında çıkan "Tarık Akan ve Uğur Dündar’ın arası bozuktu." iddiasıyla ilgili Sözcü’ye konuştu. İrfanoğlu, "Ömrünün sonuna kadar Uğur Dündar ile çok iyi bir dost olarak kaldılar" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Tarık Akan’ın yakın arkadaşından o iddialara yanıt!

Tarık Akan’ın Uğur Dündar’ın en yakın dostlarından birisi olduğunu belirten İrfanoğlu, “Söz konusu çirkin iftiraları ben de gördüm. Asla doğruluğu olmayan şeyler. Ben en yakın tanığıyım hatta Tarık Akan 12 Eylül döneminde bana kendisi anlattı. Tarık, gözaltındayken Uğur Dündar emniyete gitmiş ve Tarık ile ilgilenmiş hatta Tarık bana ‘Gözaltındayken Uğur geldi benimle çok ilgilendi bunu hayatımın sonuna kadar unutmayacağım' demişti. O günden sonrada ömrünün sonuna kadar Uğur Dündar ile çok iyi bir dost olarak kaldılar. Bu saçma iddiaları kim nasıl çıkarıyor anlamak mümkün değil. Canlı tanığı benim. Tarık, Uğur Dündar'ı sırf bu desteğinden dolayı ayrı severdi. Bu süreci benden daha iyi kimse bilemez. Tarık'ı gözaltı sonrası Selimiye'de karşıladığımda anlattığı ilk şey bu Uğur Dündar anısıydı” diye konuştu.

“SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKEN ÖNEMLİ BİR İNSAN”

Tüm bu yaşananları Tarık Akan'ın sonradan kaleme aldığı “Anne kafamda bit var” isimli kitapta yazdığını söyleyen İrfanoğlu, “Kitabın 77 ve 78. sayfasında benim anlattıklarımın fazlası var. Tarık, bana Uğur Dündar için sahip çıkmamız gereken önemli bir insan demişti” ifadelerini kullandı.