Sufizm'den Etkilenerek Din Değiştiren Almanları Fotoğraflayarak Sergi Açtı

Sufizm'den Etkilenerek Din Değiştiren Almanları Fotoğraflayarak Sergi Açtı
Almanya'nın Bonn kentinde, Fotoğraf Sanatçısı Ayşe Taşçı, İslamiyet'e sonradan giren Almanların portrelerinden ve günlük yaşamları gösteren fotoğraflardan oluşan bir sergi açtı. Taşçı'nın portrelerini çektiği kişiler,...

Almanya'nın Bonn kentinde, Fotoğraf Sanatçısı Ayşe Taşçı, İslamiyet'e sonradan giren Almanların portrelerinden ve günlük yaşamları gösteren fotoğraflardan oluşan bir sergi açtı. Taşçı'nın portrelerini çektiği kişiler, Sufizm'den etkilenen ve en az 25 yıl önce İslamiyet'e geçenlerden oluşuyor.

Sergisine Mevla'nın, 'Ne olursan ol yine gel' sözünü isim olarak seçen Ayşe Taşçı'nın toplam 19 fotoğrafı sergileniyor. Fotoğraf Sanatçısı Ayşe Taşçı, İslamiyet'le ilgili Alman medyasında çıkan olumsuz haberlerden etkilenerek böyle bir sergi açmaya karar vermiş. Almanya'da 4. sergisini açan sanatçının amacı İslamiyet'i farklı bir yönüyle göstererek olumsuz imajı biraz olsun yıkmak. Projeyi yaparken etkilendiği söyleyen Ayşe Taşçı, 'Ben de İslamiyet'i bu yönüyle tanımıyordum' dedi. Bornheimerstr. 130, 53119 Bonn adresinde Dialograum'daki sergi 31 Mayıs tarihine kadar açık kalacak. Sanatseverler sergiyi cuma, cumartesi ve pazar günleri ziyaret edebilecekler.