'Su Hakkı Yürüyüşü' yeniden

23 Ekim Cumartesi “BURASI” sergisi kapsamında bir Su Hakkı Yürüyüşü düzenleniyor. Mekanda Adalet Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen yürüyüşte su politikaları uzmanı Akgün İlhan’ın rehberliğinde Cihangir-Galata hattındaki çeşmeler, ardından Yapı Kredi Kültür Sanat’taki “BURASI” sergisi gezilecek.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Ekim 2021 17:17
'Su Hakkı Yürüyüşü' yeniden

İklim değişikliğiyle beraber su krizi ve dolayısıyla su hakkına yönelik tehditler büyüyor. Yaşam hakkımızın en temel bileşeni su nerden geliyor ve nereye gidiyor? Pet şişelere, damacanalara ve evdeki musluklara hapsedilmiş suyu ne kadar tanıyabiliriz? Tanımadığımız suyu nasıl koruyabilir, su hakkımızı nasıl kollayabiliriz?

Tüm bu soruların cevabını bulmak için 14 Ekim’de yapılan Su Hakkı Yürüyüşü, yoğun ilgi nedeniyle 23 Ekim Cumartesi günü saat: 13:00’de tekrarlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliğiyle hazırlanan “BURASI” sergisi kapsamında düzenlenen yürüyüşte, su politikaları uzmanı Akgün İlhan’ın rehberliğinde Cihangir-Galata hattındaki çeşmeler, ardından Yapı Kredi Kültür Sanat’taki “Burası” sergisi gezilecek. Etkinlik, Mekanda Adalet Derneği’nin işbirliğiyle 23 Ekim’de gerçekleştirilecek.

Program

23 Ekim 2021

13:00 Cihangir Meydanı'nda buluşma ve tanışma,

13:00-14:45 Gezi

15:00 Yapı Kredi Kültür Sanat’a varış

15:15-16:15 Sergi turu