'Sopranos' yıldızı öldü

'Sopranos' yıldızı öldü
"The Sopranos" dizisinde bakımlı gangster Paulie Walnuts'ı canlandıran ve "Goodfellas" gibi filmlerde sert adam olarak görülen Tony Sirico, 79 yaşında hayatını kaybetti.

Menajeri Bob McGowen, oyuncu Tony Sirico'nun Florida, Fort Lauderdale'deki bir destekli yaşam tesisinde öldüğünü söyledi. Ölüm nedeni hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

Ailesi doğruladı

Sirico'nun ailesinden yapılan açıklamada, Sirico'nun ölüm haberi "büyük bir üzüntüyle, ancak inanılmaz bir gurur, sevgi ve bir sürü güzel anıyla" doğrulandı.

'Sadık ve cömert bir adamdı'

Sirico'yu yirmi yılı aşkın bir süre yöneten McGowan, onu güçlü bir hayırseverlik çizgisine sahip "sadık ve cömert" biri olarak andı.

'Efsanevi oyuncu'

"The Sopranos" dizisinde mafya babası Silvio Dante rolünde Sirico'nun düşmanını oynayan Steven Van Zandt, Twitter'da onu "efsanevi oyuncu" diyerek andı ve paylaşımında, "Hem ekranda hem de ekran dışında bir karakterden çok daha fazlasıydı. Seni çok özleyeceğim dostum" ifadelerini kullandı.

79 yıllık ömrüne bir sürü yapım sığdırdı

Sirico, "Dead Presidents" ve "Deconstructing Harry" filmlerinde polis memurlarını canlandırarak gangster kalıbının dışına çıkmıştı. Diğer başarıları arasında "Bullets over Broadway" ve "Mighty Aphrodite" gibi Woody Allen filmleri, "Miami Vice" gibi televizyon dizileri ve "Family Guy" ile "American Dad!"deki seslendirme rolleri bulunuyor.

halktv.com.tr DIŞ HABERLER