Oyuncu Rutkay Aziz, Almanya'da Seçim Sandıklarını Ziyaret Etti

Oyuncu Rutkay Aziz, Almanya'da Seçim Sandıklarını Ziyaret Etti
Almanya'nın Köln kentinde, Oyuncu Rutkay Aziz, Köln Başkonsolosluğu'nda Türkiye'deki 7 Haziran seçimleri için oyların kullanıldığı seçim sandıklarını ziyaret etti. Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin ile kısa bir görüşme...

Almanya'nın Köln kentinde, Oyuncu Rutkay Aziz, Köln Başkonsolosluğu'nda Türkiye'deki 7 Haziran seçimleri için oyların kullanıldığı seçim sandıklarını ziyaret etti. Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin ile kısa bir görüşme yapan Rutkay Aziz, seçime katılımın yoğunluğu ve barışçıl ortamın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

''UYGAR BİR ORTAM YARATMALARI BENİ DUYGULANDIRDI''

Rutkay Aziz, ''İlk defa yurt dışında bir seçim ortamına denk geldim. Çok mutluyum. Sayın Başkonsolosla da görüştük; katılımın son derece iyi olduğunu söylediler. Bu da ayrıca duygulandırdı. Farklı görüşteki insanların aynı masaya oturup bir takım siyasi konuşmalar yapmaları, uygar bir ortam yaratmaları da beni ayrıca duygulandırdı açıkçası. Seçimlerin ülkem için, inandığım laik, demokratik, özgür, hukukun üstünlüğüne inanmış bir Türkiye Cumhuriyeti açısından sağlıklı geçmesini diliyorum'' diye konuştu.

AVRUPA TURNESİ BAŞLIYOR

''Adalet Sizsiniz'' adlı tiyatro oyunu için Avrupa turnesinde olan Rutkay Aziz ayrıca, ''Oyunu oynayacağımız için heyecan içindeyiz. Seyircimizle bulacağımıza inanıyorum'' dedi. Türkiye'deki siyasallaşan yargının anlatıldığı oyun, Cumhuriyet Halk Platformu Köln'ün (CHP-Köln) organizasyonunda 15 Mayıs'ta Hamm'da daha sonra 16 Mayıs Dortmund, 17 Mayıs Essen, 18 ve 19 Mayıs Köln, 20 Mayıs Brüksel, 22 Mayıs Cenevre, 23 Mayıs Basel ve 24 Mayıs tarihinde Zürih'te sahne alacak. Oyun Köln'de saat 20.00'de Arkadaş Tiyatrosu'nda seyirciyle buluşacak.