Halk TV Canlı Yayın
Oscar'ı dağıtan akademi yanlışlıkla kazananları mı açıkladı?
Oscar'ı dağıtan Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, sosyal medyadan hesabından anında sildiği bir paylaşımda bulundu. "Oscar kazananlar listesi mi paylaşıldı" tartışması başladı.

Sinema dünyasının en prestijli ödülü Oscar'ı dağıtan Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, tören öncesi yaptığı hatayla gündem oldu.

Kazananların yer aldığı listeyi görenler 'Oscar çoktan kazananları belirledi' yorumlarına yol açtı. Ancak kısa süre sonra yapılan açıklama her şeyi açıklığa kavuşturdu.

akademi-yanlislikla-oscar-kazanan-isimleri-mi-acikladi-684396-1.

Akademi açıklamada "Twitter'daki hayranları #Oscar tahminlerini yapmaya ve paylaşmaya davet ettik. Bir çoğu zaten yaptı! Ancak Twitter'da kısa bir hata, bazılarınızın tahminlerinin hesabımızdan gelmiş gibi görünmesini sağladı. Bu hata şimdi giderildi. Seçimlerimizi Pazar günü açıklayacağız" olayın bir hata olduğunu belirtti.

akademi-yanlislikla-oscar-kazanan-isimleri-mi-acikladi-684397-1.

Bu interaktif deneyime göre Twitter'daki linke tıklayan kullanıcılar, DM (direkt mesaj) üzerinden Akademi'nin hesabıyla mesajlaşıyormuş gibi tahminlerini sisteme atıyor. Bu tahminlerin tamamlanmasının ardından da sistem, kullanıcının seçtiği isimlerden 'Oscar Tahminlerim' başlığı altında bir liste oluşturuluyor.

akademi-yanlislikla-oscar-kazanan-isimleri-mi-acikladi-684398-1.

Ve kişiler Oscar tahminlerini sosyal medyadan paylaşabiliyor.

akademi-yanlislikla-oscar-kazanan-isimleri-mi-acikladi-684399-1.