Ömrüne Sığmayan Adam…

Ömrüne Sığmayan Adam…
100. yılı etkinlikleri kapsamında Aziz Nesin'e özel sergi izlenime sunuldu.Yazar Aziz Nesin’in yazılı ve görsel arşivi, doğumunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında “Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin” sergisiyle izlenime...

100. yılı etkinlikleri kapsamında Aziz Nesin'e özel sergi izlenime sunuldu.

Yazar Aziz Nesin’in yazılı ve görsel arşivi, doğumunun 100. yılı etkinlikleri kapsamında “Ömrüne Sığmayan Adam: Aziz Nesin” sergisiyle izlenime sunuldu. Nesin’in oğlu Ahmet Nesin, sergiden çok etkilendiğini belirterek, “Bebekliğim, çocukluğum, ilk gençliğim, ergenliğim, evliliğim yani bütün hayatım burada” dedi. Babasını çok sevdiğini ve onunla çok iyi anlaştıklarını aktaran Nesin, şunları kaydetti:

“O gittiğinde bir arkadaşımı kaybettim. 20 yıl oldu ve hala alışmış değilim ölümüne. Başıma ilginç bir şey geldiğinde hala ‘Akşama babamla bunu konuşayım’ derim. Alışılmıyor. Benden sonra onu o kadar çok seven kalmayacak galiba geride. Geride kitapları kaldı. Nesin Vakfı kaldı. Onları yaşatmaya çalışıyoruz elimizden geldiğince. Bir miktar da başarılı olduk zannediyorum. Yoksa o sevgiler, kahkahalar hepsi kayboluyor. Geriye kalması gerekenler yani insanlığa ait olan şeyler kalıyor. O da kitapları ve Nesin Vakfı’dır.”