Halk TV Canlı Yayın
Nazım Hikmet anısına “Yazıdan Görsele” tasarım yarışması
Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı tarafından Nazım Hikmet Anısına “Yazıdan Görsele” Tasarım Yarışması düzenleniyor.

Nazım Hikmet’in ölüm yıldönümü olan 3 Haziran’da, şairin eserlerinden yola çıkarak onun duygu, düşünce ve hayallerini bugüne taşımak ve bir görsel anma oluşturmak hedefiyle Nazım Hikmet’e ait bir eserden (şiir, tiyatro oyunu, mektup, roman, öykü, fıkra, masal, senaryo, inceleme yazısı) katılımcıların istediği uzunlukta bir bölümü seçerek, seçtiği bölümü görselleştirmesi; oradaki hikâyeyi/fikri/duyguyu/düşünceyi görsel olarak tasvir etmesi beklenen tasarımlar elde etmek için düzenlenen  yarışma herkese açıktır. Bu yarışmanın bir diğer amacı da mimarlık, grafik tasarım, güzel sanatlar, resim, iletişim gibi alanlarda öğrenim gören ya da mesleğe yeni başlamış gençlere, bu alanda kendilerini ifade etme fırsatı sunmaktır. 
 
Nazım Hikmet Anısına 'Yazıdan Görsele' Tasarım Yarışması 5-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve sonuçları 3 Haziran 2020 tarihinde online olarak sergilenecektir. 

Detaylı bilgi ve yarışma şartnamesine yedi24.mimarlarodasiankara.org web sitesinden erişilebilen yarışma için Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Nazım Hikmet Anısına herkesi üretime davet ediyor.

whatsapp-image-2020-05-09-at-09-13-48.jpeg