‘Mustang’ 9 Dalda Cesar Adayı

“Mustang”, en iyi film, en iyi ilk film, yönetmen, özgün senaryo kategorilerinin yanı sıra görüntü yönetimi, kurgu, kostüm, ses ve müzik dallarında da aday olmayı başardı.Deniz Gamze Ergüven’in yazıp yönettiği Fransa,...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
‘Mustang’ 9 Dalda Cesar Adayı

“Mustang”, en iyi film, en iyi ilk film, yönetmen, özgün senaryo kategorilerinin yanı sıra görüntü yönetimi, kurgu, kostüm, ses ve müzik dallarında da aday olmayı başardı.

Deniz Gamze Ergüven’in yazıp yönettiği Fransa, Türkiye, Almanya, Katar ortak yapımı “Mustang” Fransa’nın Oscar’ları olarak kabul edilen 41. Cesar ödüllerine 9 dalda aday oldu. “Mustang”, en iyi film, en iyi ilk film, yönetmen, özgün senaryo kategorilerinin yanı sıra görüntü yönetimi, kurgu, kostüm, ses ve müzik dallarında da aday olmayı başardı. Cesar Ödülleri 26 Şubat’ta düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak. Cesar ödüllerinde bu yıl öne çıkan diğer filmler arasında 11 dalda aday olan, Xavier Giannoli’nin yönettiği “Marguerite” ve Arnaud Desplechin’in yönettiği “Trois souvenirs de ma jeunesse”in yanı sıra Jacques Audiard’ın 9 dalda aday gösterilen “Dheepan” adlı filmi de var.

HT