Müslüm izleyicilere emanet
AYLA filminin yapımcısı tarafından yine gerçek bir hikaye, etkileyici bir sinematografiyle beyazperdeye aktarıldı

AYLA filminin yapımcısı tarafından yine gerçek bir hikaye, etkileyici bir sinematografiyle beyazperdeye aktarıldı. Genç, yaşlı her kuşaktan izleyicinin çok sevdiği, şarkıları dilden dile dolaşan, efsanevi sanatçı MÜSLÜM GÜRSES’in acılar ve aşkla dolu ‘film gibi’ hayatı artık izleyicilere emanet. Tüm zamanların gişe rekorlarını kırmaya hazırlanan, Can Ulkay ve Ketche’nin yönetmenliğinde çekilen MÜSLÜM, 26 Ekim’de, tüm Türkiye’de 1000’den fazla salonda vizyona girecek.

59 yıllık hayatına sonsuz acı ve Muhterem Nur’a bağlılığını sığdırarak sanatında devleşen Müslüm Gürses’in yaşamını, Urfa’daki çocukluğundan başlayarak anlatan MÜSLÜM, sanatçının pek çok bilinmeyen yönü ve ‘film gibi’ hayatını ilk kez beyazperdeye aktarıyor.

Önce sadece ezilenlerin, dışlanmışların sesiyken zamanla benzersiz ses rengi, farklı yorumuyla her kesimden dinleyiciyi şarkılarında buluşturmayı başaran MÜSLÜM BABA’nın oyuncu kadrosunda; Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez, Erkan Avcı, Şahin Kendirci, Turgut Tunçalp, Güven Kıraç, Erkan Kolçak Köstendil, Caner Kurtaran, Goncagül Sunar, Aleyna Özgeçen yer alıyor.

Müslüm Gürses’in çocukluk arkadaşı, tüm yaşamı ve müzik kariyeri boyunca her zaman yanında olan, can dostu, ünlü müzisyen Burhan Bayar’ın Genel Müzik Direktörlüğünü yaptığı filmin müziklerinde ise Ender Akay ve Sunay Özgür imzası var.

Gerçek hayat hikayelerini beyazperdeye uyarlayarak ülkemiz sinemasında eksikliği hissedilen “True Story” kategorisinde önemli bir boşluğu dolduran Dijital Sanatlar Yapımevi, MÜSLÜM filminin dağıtımını CGV Mars ile gerçekleştiriyor. Yapımcı olarak ICNN’nin de olduğu film, 26 Ekim’den itibaren 1000’in üzerinde salonda vizyona girerken sinemamız tarihinde tüm zamanların gişe rekorlarını kırmaya hazırlanıyor.