Halk TV Canlı Yayın
'Metropollerin fotoğrafçısı' hayatını kaybetti
Dünyanın en büyük metropollerini kayda almasıyla bilinen ünlü fotoğrafçı Michael Wolf, Hong Kong'da yaşamını yitirdi.

Mega kentleri, dev gökdelenleri, toplu konutları ve bu devasa kentlerdeki hayatı fotoğraflayan 64 yaşındaki Wolf, dün gece Hong Kong'daki evinde yaşamını yitirdi.

​​Wolf ile birlikte çalışan Blue Lotus Galerisi'nin Direktörü Sarah Greene, "Genel olarak hayat ve şehirlerle çok ilgiliydi, sadece Hong Kong değil ama Hong Kong onun en büyük ilham kaynağıydı. Şimdi Hong kong’da orijinal bir şey yapmak oldukça zor. Artık bir Michael Wolf fotoğrafı gibi görünüyor, çünkü onun şehri fotoğraflama tarzı insanların da Hong Kong’u algılama tarzı oldu” dedi.

screenshot-9.jpg

​Wolf, en tanınmış eserlerinden olan 'Yoğunluğun Mimarisi'nde, 2003-2014 yılları boyunca Hong Kong’un baş döndürücü yapılarına dair fotoğrafları topladı.

screenshot-10.jpg

​Bunun dışında Japonya’nın başkenti Tokyo’da yoğun saatlerdeki insan trafiğini de fotoğrafladı. Son eserlerinden birinde ise, Hong Kong’da yaşadığı ada olan Cheung Chau’da, iki yıl boyunca her gün çektiği gün doğumu fotoğraflarını topladı.

screenshot-11-001.jpg

​​Michael Wolf, 1954'te Almanya'nın Münih kentinde doğdu. ABD ve Kanada'da büyüyen Wolf, Tokyo, Paris ve Chicago'da fotomuhabir olarak çalıştı. 1994 yılında Hong Kong’a taşınan Wolf, yaşamının büyük bölümünü Asya'da geçirdi.

screenshot-12.jpg

screenshot-13-001.jpg