Kemal Sunal'ı Çocuklara Öğretecekler

"Kim Kimdir?" serisinde tarihe geçmiş önemli kişilikler çocuklar için kitaplaştırıldı.Mikado Yayınları tarafından hazırlanan “Kim Kimdir?” serisindeki bulunan, geçmişte ve günümüzde yaşamımıza değer katmış kişiler,...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kemal Sunal'ı Çocuklara Öğretecekler

"Kim Kimdir?" serisinde tarihe geçmiş önemli kişilikler çocuklar için kitaplaştırıldı.

Mikado Yayınları tarafından hazırlanan “Kim Kimdir?” serisindeki bulunan, geçmişte ve günümüzde yaşamımıza değer katmış kişiler, çocuklara, yaşamları ile ilham kaynağı oluyor. Kemal Sunal, Piri Reis, İbni Sina, Sabiha Gökçen ve Nasreddin Hoca gibi dünya için değer yaratmış önemli kişilerin biyografileri çocukların anlayabileceği bir dille yazıldı.

Biyografi okumaları, kişisel gelişim süreçlerinin önemli bir parçası. Mikado Yayınları tarafından uzun soluklu bir seri olarak hazırlanan “Kim Kimdir?” biyografilerinin hedefi de, büyükler dünyasındaki bu okuma kategorisini, çocuklar dünyasına taşımak. Çocukları, yaşamlarıyla bize ilham verecek insanlarla, bu okumalar yoluyla tanıştırmak.

Seri, geçmişte ya da günümüzde bir değer yaratmış kişilerin yaşam öykülerini, çocukların ilgisine sunuyor. Bunu yaparken de öyküleri çocuklara, onların anlayabileceği bir dilde aktarmak ve objektiflik hedefleniyor.

Seri, Kemal Sunal, Piri Reis, İbni Sina, Sabiha Gökçen ve Nasreddin Hoca biyografileriyle başladı... Önümüzdeki süreçte Dede Korkut, Nazım Hikmet, Mimar Sinan ve Edison ile devam edecek.

-KEMAL SUNAL KİMDİR?-

-Elektrik ustasına çıraklık yapan bir çocuk…

-Mahalle arkadaşlarının "Koçero" adını taktıkları bir delikanlı…

-İlk filminde hiç konuşmadan ünlü olan bir film yıldızı…

-Bizleri en çok güldüren kişilerden biri…

-İnek Şaban, Kapıcılar Kralı, Tosun Paşa, Sahte Kabadayı, Meraklı Köfteci...

-Kendisine hiç gülmeyen kişi...

-51 yaşında üniversiteyi bitirecek kadar okumayı, öğrenmeyi seven bir sanatçı…

Kemal Sunal'ın ilham verici resimli yaşam öyküsü, tüm ilginç ayrıntılarıyla bu kitapta…