Dünyanın en eski eğlence parkı Tivoli'de Türkiye rüzgârı esti

Dünyanın en eski eğlence parkı Tivoli'de Türkiye rüzgârı esti
DÜNYA'nın en eski ve en güzel eğlence parkı, Danimarka?nın simgesi Tivoli'de Türkiye rüzgarı esti. İshoj Müzik Okulu çatısı altında, Müzik Öğretmeni Erol Sarıkaya yönetiminde faaliyet gösteren Türk müziği korosu, Tivoli'de...

DÜNYA'nın en eski ve en güzel eğlence parkı, Danimarka?nın simgesi Tivoli'de Türkiye rüzgarı esti. İshoj Müzik Okulu çatısı altında, Müzik Öğretmeni Erol Sarıkaya yönetiminde faaliyet gösteren Türk müziği korosu, Tivoli'de konser verdi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen müzik okulları haftası nedeniyle büyük sahnede yarım saatlik bir müzik ziyafeti çeken İshoj Türk Müziği Korosu, seslendirdiği Ege ve Karadeniz yörelerine ait müzikleriyle uzun süre alkış aldı. Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçisi Mehmet Dönmez'in de izlediği konser, Tivoli'yi ziyaret eden Danimarkalılar, turistler ve Türkler tarafından beğeni ile izlendi. Konserden sonra konuşan Büyükelçi Mehmet Dönmez ?Çok mutlu oldum. Bu koroyu geçen yıl da bu güzel mekanda dinlemiştim. 29 Ekim Cumhuriyet bayramımız ve Atatürk?ü anma gününde güzel bir konser vermişlerdi. Başta Müzik Öğretmeni Erol Sarıkaya'yı ve bütün ekibi gönülden kutluyorum. Böyle bir adreste, turist ve Danimarkalı dolu bir saatte, büyük sahnede, Türk müziğini tanıtmaları büyük bir başarıdır kendilerini gönülden kutluyorum' dedi.

Öğretmen Erol Sarıkaya, Tivoli'de her yıl düzenlenen Müzik okulları haftasının artık vazgeçilmez gruplarından biri olduklarını belirterek 'Biz elimizden geldiği kadar Danimarka'da müziğimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Tivoli gibi Dünyaca ünlü bir parkta, böylesine güzel bir yerde bize bu imkanı verdikleri için çok mutluyuz. Sayın Büyükelçimiz de bizi onurlandırdı. Güzel bir performans oldu' dedi. Daha önce de Kraliçe Margrethe'nin huzurunda konser veren İshoj Türk Müziği Korosu'nun elemanları da kendilerine müziği öğreten ve sevdiren Erol Sarıkaya'ya teşekkür ettiklerini söylediler. Tivoli'deki etkinlik sırasında çeşitli müzik okullarından öğrencilerin sergiledikleri performans hayranlıkla izlendi. Tivoli yönetimi, müzik okulları haftası nedeniyle öğrencilerin müziği daha çok sevdiklerini ve kalabalık önünde konser verme tecrübesi edindiklerini söylediler.