Bir Anadolu komedisi: 'Yav He He' 13 Şubat'ta vizyona girecek

Bir Anadolu komedisi: 'Yav He He' 13 Şubat'ta vizyona girecek
Başrollerini Sabahattin Yakut ve Yücel Gökçek’in paylaştığı “Yav He He” 13 Şubat’ta vizyona girecek.Filmin yönetmenliğini Volkan Özgümüş, görüntü yönetmenliğini Murat Okan, senaristliğini iseYücel Gökçek üstleniyor.Yav...

Başrollerini Sabahattin Yakut ve Yücel Gökçek’in paylaştığı “Yav He He” 13 Şubat’ta vizyona girecek.

Filmin yönetmenliğini Volkan Özgümüş, görüntü yönetmenliğini Murat Okan, senaristliğini iseYücel Gökçek üstleniyor.

Yav He He, içinde dram barındıran bir Anadolu komedisi. Sabri ile Medeni, kendilerine küçüklükten beri annelik eden Hafiye Nine’nin (Ayşenil Şamlıoğlu) hasta olmasından dolayı, ilaç parası bulmak için koyunlarını açık artırmayla satmaya çalışır. Köylülerden istediklerini bulamayan Sabri ile Medeni arkadaşları Tekno Tekin sayesinde internetin faydalarından yararlanır ve yolları İstanbul’a düşer.

İstanbul’da başlarına gelmeyen kalmaz ve düğümler hiç beklemedikleri bir anda çözülür. Filmin iki ana karakteri olan Sabri karakterini Yücel Gökçek ile Medeni karakterini ise Sabahattin Yakut paylaşıyor.

Filmdeki Maşallah Dede karakteriyse şimdiden sosyal medyada fenomen olmaya aday.

Filmde Ayşenil Şamlıoğlu (Hafiye), Muhammet Cangören (Maşallah Dede), Başak Daşman (İpek) ile Yakup Yavru (Muhittin) da yer alıyor.

Hazırlık süreci yaklaşık 5 ay süren filmin çekimleri, Haziran ayında gerçekleştirildi. 3 hafta süren Filmin çekimleri, İzmit Kandıra'da ve İstanbul'da yapıldı.