'Bıçak Islığı' raflarda

İlk kitabı “Yaşanmamış Hayata Veda” ile beğeni kazanan Mesut Çiftci’nin yeni romanı raflardaki yerini aldı. Mesut Çiftci’nin yeni romanı “Bıçak Islığı” ismini taşıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Mayıs 2022 18:03
'Bıçak Islığı' raflarda

“Sokakların bütün iyi çocuklarına…” hitabı ile başlayan roman, konusuyla dikkat çekiyor. Bıçak Islığı’nın konusu kısaca şöyle:

İstanbul Boğazı’nda gece yarısı... Bir tabut, bir kayık gibi gecenin karanlık dehlizlerinde ağır ağır süzülüyor... Tabutta bulunan kadın ve adam, türlü maceralardan sonra nefeslendikleri bir anda, gökyüzündeki sonsuzluğu, yıldızları seyrediyorlar. “Mezara günahlarınla git ama pişmanlıklarınla gitme” diyerek çıktıkları bu yolda, emin oldukları tek bir şey vardı, o da vicdan rahatlığı.

Aşiyan Mezarlığı’ndaki bir çello kutusunda bulunan bebek cesediyle başlayan olaylar zinciri, ana karakterler Kostik, Leyla, Cinli ve Zehir etrafında gelişen sürükleyici kurgu ile devam ediyor.

whatsapp-image-2022-05-15-at-17-26-46-2.jpeg

Mesut Çiftci kimdir?

1979 Erzincan doğumlu. İlkokul birinci sınıfı bitirene dek orada yaşadı. Daha sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde gazetecilik eğitimi aldı. Aynı üniversitede sinema yüksek lisansı yaptı. Tez konusu olarak, 1990 sonrası Türkiye’de politik sinema üzerine çalıştı. “Hiç Eğilmemiş Bir Adam: Tevfik Fikret” ile “Bozkır İçin Bir Düş: Köy Enstitüleri” belgesellerine senarist ve yönetmen olarak imza attı. “Ölü Bayramı”, “Kılıçbalığı Öyküsü” ve “Sonsuz Matem” belgesellerine senaryo katkısı yaptı. “Yaşanmamış Hayata Veda” ve “Bıçak Islığı” isimli romanları kaleme almıştır.