Belgelerle dünden bugüne Osmaniye sergisi açıldı

Belgelerle dünden bugüne Osmaniye sergisi açıldı
Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93.yılı etkinlikleri çerçevesinde Osmaniye Belediyesi tarafından ‘Belgelerle Dünden Bugüne Osmaniye Sergisi’ açıldı.Osmaniye Belediyesi Yeni Hizmet Binasında vatandaşların ziyaretine...
Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93.yılı etkinlikleri çerçevesinde Osmaniye Belediyesi tarafından ‘Belgelerle Dünden Bugüne Osmaniye Sergisi’ açıldı.

Osmaniye Belediyesi Yeni Hizmet Binasında vatandaşların ziyaretine açılan sergide Osmanlı arşivlerinden çıkartılan 53 belge yer alıyor.

“Tarih, tarihi belgelerle ortaya konur” diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara sergide yer alan belgeleri Osmanlı arşivinden çıkartan Orhan Özdil ve arkadaşlarına teşekkür etti. Kara, bu çalışmanın Osmaniye’nin eski yıllarda elde ettiği ama şu anda il statüsünde verilmeyen haklarını geri alabilmesi için de önemli bir çalışma olduğuna dikkat çekti. Kara, “Bu belgeler içinde Osmaniye’nin eski ismi ile Cebelibereket Sancağının sınırlarını ortaya koyan tarihi gerçekler var. Daha önceden kazanılmış haklarımızın verilmesi için bu sergiyi önemsiyorum” dedi.

Etiketler :