Ankara Uluslararası Komedi Festivali Başladı

Ankara Uluslararası Komedi Festivali Başladı
Türkiye’nin ilk komedi festivali olan Ankara Uluslararası Komedi Festivali’nin ikincisi, 27 Mart 2016 tarihine kadar sürecek.11 Mart 2016 tarihinde Festival Sanat Yönetmeni Vedat Özdemiroğlu’nun “ 80 Dakikada Cümle Alem” isimli...

Türkiye’nin ilk komedi festivali olan Ankara Uluslararası Komedi Festivali’nin ikincisi, 27 Mart 2016 tarihine kadar sürecek.

11 Mart 2016 tarihinde Festival Sanat Yönetmeni Vedat Özdemiroğlu’nun “ 80 Dakikada Cümle Alem” isimli gösterisiyle start alan festivalde söyleşiler, stand up gösterileri, tiyatro gösterileri, müzikaller ve çocuk etkinlikleri Ankara’lı sanatseverlerle buluşacak.

Foto: Youtube

Her yıl geleneksel olarak sahiplerine verilen ve ilk yılında Ferhan Şensoy ile Ayşen Gruda’ya sunulan “Kahkaha Kralı” ve “Kahkaha Kraliçesi” ödüllerinin bu festivaldeki sahipleri ise Haldun Dormen ve Nejla Uygur olacak.

Etkinlikler, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi (Yenimahalle), Yıldız Kenter Sahnesi (Yenimahalle), İf Performance Hall, Route Sahne, Campus Sanat Merkezi (CEPA AVM), Çankaya Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, DT Akün Sahnesi ve DT 75. Yıl Sahneleri’nde sergilenecektir.

Sözcü