30 ressam Nazım Hikmet'i çizdi

30 ressam Nazım Hikmet'i çizdi
Dünyaca ünlü Türk şair ve yazar Nazım Hikmet Ran, doğumunun 113'üncü yılında Küçükçekmece'de düzenlenen sergi ve konser ile anıldı.Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi'nde 'Portrelerde Nazım Sergisi' açılırken, 'Bugün Benim...

Dünyaca ünlü Türk şair ve yazar Nazım Hikmet Ran, doğumunun 113'üncü yılında Küçükçekmece'de düzenlenen sergi ve konser ile anıldı.

Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi'nde 'Portrelerde Nazım Sergisi' açılırken, 'Bugün Benim Doğum Günüm' adı verilen konser verildi.

Konserde, Nazım Hikmet Ran'ın şiirlerinden bestelenmiş şarkılar seslendirilirken, okunan Nazım şiirleri de ayakta alkışlandı.

İşadamı Ahmet Merey'in koleksiyonundan oluşan 'Portrelerde Nazım' sergisinde ise, 30 ressamın 30 Nazım Portresi sanatseverlerle buluştu.

10 Şubat'a kadar açık kalacak sergi ilgi gördü. Sergide eserleriyle Murat Akagündüz, Alaettin Aksoy, Antonio Casantino, Ahmet Umur Deniz, Selçuk Fergökçe, Umut Germeç, Mehmet Güreli, Hakan Gürsoytrak, Taner Güven, Mustafa Horasan, Metin Karayağız, Yalçın Karayağız, Caner Karavit, Huri Kiriş, Temür Köran, Veysel Kurucu, Mustafa Müftüoğlu, İrfan Okan, İrfan Önürmen, Sezai Özdemir, Zeynep Özdemir, Neslihan Pala, Mustafa Pancar, Nilgün Sabar, Alp Tamer Ulukılıç, Feyyaz Yaman, Nalan Yırtmaç, Ayşe Yonca ve Asaf Zeki Yüksel katıldı.