2015'in ilk komedi filminin galası yapıldı

Tut Sözünü' isimli sinema filminin galası önceki akşam gerçekleşti.Yapımcılığını Burhan Türk'ün yaptığı, yönetmenliğini Oğuz Çelik'in üstlendiği, danışmanlığını Kudret Sabancı ve Aytaç Ağırlar'ın yaptığı,...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
2015'in ilk komedi filminin galası yapıldı

Tut Sözünü' isimli sinema filminin galası önceki akşam gerçekleşti.

Yapımcılığını Burhan Türk'ün yaptığı, yönetmenliğini Oğuz Çelik'in üstlendiği, danışmanlığını Kudret Sabancı ve Aytaç Ağırlar'ın yaptığı, başrolleri Kemal Uçar, Giray Altınok, Burak Serdar Şanal, Ayla Algan, Erkan Can, Zafer Algöz, Sadık Gürbüz, Bülent Polat ve Demet Özdemir paylaştığı 'Tut Sözünü' isimli sinema filminin galası önceki akşam Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde Halep Pasajı'nda gerçekleşti.

Galaya Eda Özerkan, Murat Serezli, Başak Parlak, Can Güreler, Gupse Özay ve Fatoş Kabasakal gibi ünlü isimler katıldı.

KEMAL UÇAR: EN BÜYÜK SORUNUMUZ KOMİK OLMAYAN KOMEDİ FİLMLERİNİN OLMASI! Gala sonrası Kanyon'da düzenlenen basın gösteriminde ise usta oyuncu Ayla Algan, Kemal Uçar, Giray Altınok, Burak Serdar Şanal ve Demet Özdemir hazır bulundu.  Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kemal Uçar "Fantastik komedi  türünde bir film, ilk teklif geldiğinde 'tam benlik!' dedim. Gerçekten güldüren, komik bir film olduğunu düşünüyorum.  Bence en büyük sorunumuz, komik olmayan komedi filmlerinin olması. Bu filmde her şey dozunda" dedi.

"ARGO HAYATIN İÇİNDE VAR, HİÇ KİMSE YALAN SÖYLEMESİN!" "Son yıllarda filmlerde argo arttı mı?" sorusuna Kemal Uçar, "Argo hayatın içinde var, yeter ki doğru yerde kullanılsın. Hiç argo kullanılmasa da olur, ama günlük hayatta çoğumuz zaman zaman kullanıyoruz. Hiç kimse kullanmıyorum diye yalan söylemesin bence!" dedi.

AYLA ALGAN: HAYAL DÜNYASI İLE GERÇEK DÜNYAYI GÜZEL HARMANLAMIŞ Usta oyuncu Ayla Algan "Çok farklı, absürd komedi dedikleri türde bir film. Felsefe ağırlıklı, hayal dünyası ile gerçek dünyayı harmanlaması çok güzel olmuş. Tüm bunları izlerken de insanı sorgulatıyor. Seyirci bu filmdeki soruları kendisine rahatlıkla sorabilir. İzlerken de kendine gülmeyi sorgulayacak. Araf'ta kalmış insanlar konu ediliyor, herkesin düşünüp söyleyemediği şeyleri yüzümüze söylüyor. Genç oyuncuları da çok başarılı buldum. Özellikle Kemal Uçar benim öğrencimdi. Muazzam başarılı buldum. Yazım, senaryo onun, başrolde ve çok değişmiş muazzam da yakışıklı olmuş, şaşırdım oğluma"  dedi. Senaryosunu Kemal Uçar ve Giray Altınok'un yazdığı 2015'in ilk komedi filmi 'Tut Sözünü' üç arkadaşın yaşamından ilginç kesitleri beyazperdeye yansıtıyor. Kemal Uçar'ın Bahadır'ı, Giray Altınok'un Yalçın'ı  oynadığı 'Tut Sözünü' 2 Ocak tarihinde izleyiciyle buluşacak.