Halk TV Canlı Yayın
‘10. Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri’  sahiplerini buluyor
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından Türkan Saylan’ın ölüm yıl dönümünde, adını ve anlayışını yaşatmak için verilen sanat ve bilim ödülleri sahiplerini buluyor.

Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Turhan Günay, Sezer Ateş Ayvaz, Nursel Duruel, Emine Birsen Ferahlı, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Ayşe Sarısayın’dan oluşan seçici kurul, Özgür Çırak’ı Sıcacık Bir Ev adlı öykü kitabıyla sanat ödülüne layık gördü.

“Türkan Saylan Bilim Ödülü” nün bu yılki sahibi ise, Bilim Akademisi Tıp Seçici Kurulu’nun oylarıyla, Dr. Seçil Vural’ın oldu.

Ödül töreni 18 Mayıs'ta

Dünya genelinde yaşanan Covid–19 virüsü önlemleri kapsamında ödül töreni bu yıl dijital yayın ZOOM platformu üzerinden gerçekleştirilecek olup, Çağdaş Yaşam TV YouTube kanalında canlı olarak izlenebilecek.

Sunuculuğunu gazeteci Duygu Demirdağ’ın yapacağı tören, ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’in açılış konuşmasıyla başlayacak.

Fiziksel olarak aramızdan ayrılışının 11. yıl dönümünde Prof. Dr. Türkan Saylan anması ile başlayacak törende, yakın arkadaşı Gökşin Sanal da, Türkan Saylan’ı anlatacak. Tören, Piyano Sanatçısı Elif Şahin ve Keman Sanatçısı Aylin Köybaşı’nın dinletisi ile sona erecek.

Ödüller, 18 Mayıs Pazartesi günü, 14.00 – 16.00 saatleri arasında yapılacak dijital törenle sahiplerine sunulacak.