Koç Holding'in CEO'sundan tartışma yaratan açıklama

Koç Holding'in CEO'sundan tartışma yaratan açıklama

Koç Holding'in CEO'su Levent Çakıroğlu, uzaktan çalışma modelinin, Koç topluluğu bünyesindeki 35 bin ofis çalışanı için kalıcı hale getirileceğini duyurdu. Bu açıklama, esnek çalışma adı altında mesai saatlerinin uzayabileceği eleştirilerini getirdi.

Koronavirüs salgını sürecinde hayatımıza ‘uzaktan çalışma’ modeli girdi. Salgın tedbirleri kapsamında fiziksel mesafeyi korumak ve teması azaltmak amacıyla imkânı olan birçok işyeri çalışanlarını evden çalışma sistemine döndürdü.

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu’ndan ise tartışma yaratan bir açıklama geldi. Çakıroğlu, koronavirüs salgını sürecinde hızla yaygınlaşan uzaktan çalışma modelinin, Koç topluluğu bünyesinde çalışan 35 bin ofis çalışanı için kalıcı hâle getirileceğini açıkladı.

Çakıroğlu’nun bu sözleri üzerine, ofis çalışanlarının ‘esnek çalışma’ adı altında mesai saatlerinin uzayabileceği eleştirileri yapıldı.

Levent Çakıroğlu şöyle konuştu:

Uzaktan çalışma pratiğine hızla geçtik. İşyerlerinde çalışmaya devam eden arkadaşlarımız için gereken her türlü tedbiri derhal aldık. Bu zor dönemde istihdamın korunmasını ve çalışma arkadaşlarımızın gelir kaybının önlenmesini de öncelik olarak kabul ettik. Zor zamanlarda arkadaşlarımızın ve ailelerinin kaygılarını azaltmaya, ihtiyaçlarına destek olmaya çalıştık.