Kek kutusuna gizlediği uyuşturucuyla yakalandı

Kek kutusuna gizlediği uyuşturucuyla yakalandı

İstanbul’da Afganistan uyruklu bir şahıstan şüphelenen polis yaptığı üst aramasında kek kutusuna gizlenmiş uyuşturucu madde ele geçirdi. Şahsın evinde yapılan aramada da benzer şekilde saklanmış yüklü miktarda uyuşturucu madde bulundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri metrobüs durağında şüphelendikleri şahsa üst araması yaptı. Aramada şahsın üst ve elinde bulunan çantada hazır kek kutusu içerisine, keklerin altına zulalanmış halde; 491 gram metamfetamin, 497 gram eroin maddesi ele geçirildi. Gözaltına alınan şahsın daha sonra evinde de arama yapıldı.

Şahsın yapılan sorgusunda uyuşturucu maddeleri Zeytinburnu ilçesi Nuripaşa Mahallesi üzerinde bulunan bir ikametten aldığını söylemesi üzerine, savcılık talimatları doğrultusunda bahse konu adreste de arama yapıldı. Aramalarda aynı kek kutuları içeresine zulalanmış vaziyette; 1 adet şeffaf poşet içerisinde 880 gram metamfetamin, 2 adet poşet içerisinde bin 100 gram eroin, 1 adet şeffat poşet içerisinde katı halde 105 gram Afgan macunu olarak tabir edilen uyuşturucu madde ve 1 adet hassas terazi ele geçirildi. Konu ile ilgili yakalanan Ahmed K. isimli şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi.

ANKA