Kavgayı ayırmak isteyen akademisyen öldürüldü

Kavgayı ayırmak isteyen akademisyen öldürüldü

Mersin'in Anamur ilçesinde, iki grup arasında çıkan kavgayı ayırmak isteyen 29 yaşındaki akademisyen İbrahim Kaan Tekin, bıçaklanarak öldürüldü.

Tarsus Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Pazarlama Programı Bölüm Başkanı İbrahim Kaan Tekin, ailesinin ziyaret için Mersin’in Anamur ilçesine gitti. Burada iki grup arasında çıkan kavgayı ayırmak isteyen 29 yaşındaki Tekin, o esnada bıçaklandı. Yaralanan akademisyen, ambulansla hastaneye kaldırıldı ama tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Akademisyenin cenazesi, otopsinin ardından Anamur’da toprağa verildi. Şüpheliler ise kaçtı. Arama çalışmaları sürüyor.

Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, olaya ilişkin açıklama yaptı. Aydın açıklamasında, “Üniversitemizin Meslek Yüksekokulu öğretim görevlilerinden İbrahim Kaan Tekin'in vefatının derin üzüntüsü içindeyiz. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dileriz. Öğretim görevlimiz, genç, çalışkan, güler yüzlü ve işini severek yapan bir hocamızdı. O aramızdan ayrıldı, geride büyük bir boşluk bıraktı. Biz onu çok iyi bilirdik, ondan razıydık. Haklarımız helal olsun. Mekanı cennet olsun'' ifadelerini kullandı.