Karamollaoğlu: Tedbirler alındığında deprem daha az zararla atlatılabilir

Karamollaoğlu: Tedbirler alındığında deprem daha az zararla atlatılabilir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu İzmir'i ziyaret etti.

İzmir'de 6.9 şiddetindeki depremin ardından umutlu bekleyiş devam ediyor. Arama kurtarma çalışmalarından sevindirci haberler de gelmeye devam ediyor.

Siyasetçiler İzmirlilerin acısına ortak olmak için kenti ziyaret etmeye devam ediyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, deprem bölgesine yaptığı ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"37 civarında kardeşimiz hayatını kaybetmiş bulunuyor. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. İnşallah kurtarılanlar olacaktır. Cenabı Hak yaralılara da acil şifalar nasip etsin.

Bizim bu hadiseler karşısında yeterli dersi alıp almadığımız düşüncesi hasıl oluyor. Burası deprem bölgesi. Tedbirler alındığında deprem çok daha az bir zararla atlatılabilir. Yaklaşık 20 sene önce Sakarya depreminde binlerce kardeşimiz hayatını kaybetti. İstanbul sürekli tehdit altında. Buna rağmen inşaatlarda ve şehir planlamalarında gereken özen gösteriliyor mu, diye endişemiz var. Deprem bölgesinde kurulan şehirlerin mutlaka deprem anında kurtarıcılara imkan sağlaması gerekir. Toplanma alanlarına ihityaç vardır.

AFAD ekiplerine uğradık. Şimdi daha sağ duyulu, meseleye nasıl yaklaşılacağını bilen ekipler olduğunu bilmek acımızı hafifletiyor. 

Zarara uğrayan vatandaşlarımızın zararlarının devlet tarafından karşılanması bizi mutlu eder."