Kadıköy'de vapurdan suya atlayan kişiyi başka bir yolcu kurtardı

Kadıköy'de vapurdan suya atlayan kişiyi başka bir yolcu kurtardı

İstanbul Kadıköy'de, vapurdan denize atlayarak intihar girişiminde bulunduğu iddia edilen vatandaşı, aynı vapurdaki ABD'li yolcu kurtardı.

İddiaya göre Kadıköy İskelesi'nden kalkarak Adalar'a giden vapurda Fatih K. isimli vatandaş denize atlayarak intihar girişiminde bulundu. Fatih K.'yı aynı vapurda yolculuk yapan ve ABD vatandaşı olduğu belirtilen Tahir D., kurtardı. Ekiplere bildirilmesi üzerine Kadıköy Vapur İskelesi'ne 112 sağlık ekibi, polis ve Kıyı Emniyeti ekipleri sevk edildi. Ekipler tarafından Kıyı Emniyeti teknesine alınan K. ve onu kurtaran yolcu kıyıya çıkarıldıktan sonra bekleyen ambulansla hastaneye kaldırıldı. 

Görgü tanıklarından Barış Özkaraman, "Arkadaşın biri Adalar'a giden vapura binip, intihar girişiminde bulunuyor. Ne sebepten intihar girişiminde bulunduğunu bilemiyoruz. Vapurda olan bir Amerikalı turistte peşinden atladı ve kurtardı. Adamı kıyıya çıkardılar. Kıyı emniyet ve sağlık ekipleri ve polis geldi. İntihar etmeye çalışan kişi kıyıya çıkarıldığında yarı baygındı" diye konuştu.