İYİ Parti'den Özdağ'ın 'FETÖ' iddiasına yanıt: İYİ Parti'nin varlığı kimin hesaplarını bozdu?

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Parti Istanbul İl Başkanı Kavuncu hakkında çok ciddi bir iddiada bulundu. Özdağ, Kavuncu’yu FETÖ’cülükle suçladı. Bunun üzerine Kavuncu canlı yayında cevap hakkını kullanarak suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın programına katılan Özdağ, “Kavuncu İYİ Parti’ye gelmeden önce Meral Akşener’i FETÖ’cü olabileceği konusunda uyardım” ifadelerini kullandı.

Özdağ’ın beyanına göre; Akşener bu sözleri sonrası kendisine devletin güvenlik konusunda en önemli kişisiyle görüştüğünü ve Kavuncu hakkında olumsuz bir bilgi olmadığını söyledi. Özdağ ise Akşener’e “Devlet elindeki her bilgiyi vermez” diye karşılık verdi.

Kavuncu cevap hakkını kullandı

Özdağ’ın bu sözleri sonrası İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu CNN Türk canlı yayınına bağlanarak cevap hakkını kullandı. Kavuncu, Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Kavuncu bir hukuk katliamı yapıldığını söyleyerek "Parti içi bir mesele bu. Yarın Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım iftiralarla ilgili. İstanbul kongresinde kendisi taraf oldu" diye konuştu. Kavuncu, "Allah başkasına iftira atmaktan bizi saklasın" dedi.

Fettah Tamince iddialarına da yanıt veren Kavuncu, "2010 tarihi itibarıyla fiili iş hayatım sona erdi. Benim başkanvekili olduğum dönemde Zeki Bilge İşadamları Derneği'nin başkanlığını yapıyordu" dedi. Evrakla oynandığını söyleyen Kavuncu, "Böylece Tamince dernek başkanı oldu. Tamince ile aynı dönemde çalışmışız gibi bir algı oluşturuldu" ifadelerini kullandı.

Kavuncu, "Özdağ, İstanbul kongresinde kapı kapı dolaşıp aynı iftiraları tüm delegelere yaptı. Bütün bunların karşılığının olmadığını il delegeleri gösterdi" dedi.

Kavuncu, kendi üzerinden İYİ Parti'nin yıpratılmaya çalışılmasına tepki göstererek "Benim üzerimden partiyi yıpratmaya kimsenin hakkı yok. Ödemem gereken bedel neyse öderim" ifadelerini kullandı.

Murat İde: İYİ Parti'nin varlığı kimin hesaplarını bozdu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde tartışmaya ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. İde Özdağ’ın iddialarına dair “Hocam soru şu; İYİ Parti’nin varlığı kimin hesaplarını bozdu? İYİ Parti’nin yaralanmaya çalışılması kimin işine yarar? Su akar yatağını bulur da çileyle verilen emeğe vicdan sızlamaz mı?” ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2020-10-20-00-48-35.png

Ümit Özdağ'ın danışmanı istifa etti

Tartışmanın ardından Ümit Özdağ’ın danışmanı Hüseyin Evren Kavas istifa ettiğini duyurdu. Kavas, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde İYİ Parti’nin iktidarı için bir nefer olarak gayret etmeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2020-10-20-00-46-49.png