İYİ Parti Meclis Üyesi Taylan Yıldız Halk TV'de: 'İnternetçi arkadaş'ın perde arkasını anlattı

İYİ Parti Meclis Üyesi Taylan Yıldız Halk TV'de: 'İnternetçi arkadaş'ın perde arkasını anlattı
İBB Meclisi'nde 'metroda internet' kampanyasıyla ilgili konuşan ve AKP'li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun "internetçi arkadaş" dediği İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Taylan Yıldız Halk TV'de Can Coşkun'un konuğu oldu.

İBB Meclisi'nde 'metroda internet' kampanyasıyla ilgili konuşan ve AKP'li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun "internetçi arkadaş" dediği İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Taylan Yıldız Halk TV'de Can Coşkun'un konuğu. 

Taylan Yıldız'ın açıklamaları şöyle: 

SORU: Sayın Göksu kürsüye geldi ve konuşma yaptı. Neler hissettiniz? 

YANIT: Sayın Göksu sadece beni değil internet kullanan bütün arkadaşları hedef aldı aslında. Biz internette dolaştığımız için zaten gerçeklere hakimiz. İnternet bizim için elektrik gibi bir şey. Onlar için bir lüks, bir eğlence aracı sadece. Onu söylemeye çalıştım. Bu arkadaşlar sizin jenerasyonu anlamıyorlar ama önümüzde durmasınlar. Orada söz sadece bana değildi. 

Ben şuna bir de üzüldüm. Benim siyaset anlayışım kendimi yetiştirdiğim konuda bir şeyler yapabilirsek yapalım. Tevfik beyin konuyu anlamadan refleks göstermesi İstanbullulara hakaret. 

Şuan Türkiye'de öyle bir tablo yaşıyoruz ki. Sadece konuşmak için konuşuyorlar. Ama artık bunun hesabı sorulacak. Belgelerle konuşulacak. İnternete erişim konusunda el ele kol kola yürüyebiliriz. Tevfik Göksu beyefendi AKP Grup Başkanvekili. O İstanbul vali yardımcısı değil. Öyle bir kafa karışıklığı var kendisinin. 

Dün mecliste kendisi grubumuza geldi ben de oradaydım. Biz belki özür diler hatasının farkına varır diye düşündük. Kendisi geldi özür diler gibi tavrı yoktu bilakis internetçi arkadaş söylemini sevmişsin Twittera koymuşsun dedi bana. 

SORU: Yumruk yumruğa kavganın perde arkası 

Ben orada yoktu TV programındaydım. Geldiğimde kavga bitmişti. Orada şunu gördük. Tevfik Bey özür dilemedi, haklı. Arkadaşımız da özür diledi konu kapandı. Tevfik bey ajitasyon da olabilir ama olmayabilir. Arkadaşlarımızı sinirlendirecek sözler söyledi. Ben hep şunu diyorum. İstanbul'a hizmet etmek için kavga etmek nedir hangi dünyada yaşıyoruz?

SORU : Barış sağlandı mı? 

Meclis başkanvekilimiz Zeynel bey kendisi AKP'li. Zeynel bey Taylan bey ne güzel dedi. AKP'li arkadaşlarımız da el kaldırdı bakın onlar da istiyor. 

Ne olmuştu? 

İYİ Parti’li İBB Meclis Üyesi Taylan Yıldız, İstanbul’da metrolarda internet kullanılabilmesi için gereken adımların atılması çağrısı yaparak sosyal medyada "Metroda internet istiyoruz" kampanyası başlattı. Yıldız, İBB’nin metrolara baz istasyonu kurabilmek için 10 ay önce İstanbul Valiliği’ne yaptığı başvuruya hâlâ yanıt verilmediğine dikkat çekti. Konuşma sırasında AKP’li Tevfik Göksu’nun Yıldız’a "internetçi arkadaş" diye hitap etmesi ilginç anlar yaşanmasına neden oldu.

 

 

 


 

Etiketler :