İkinci kez koronavirüse yakalanan gazeteci Kavel Alpaslan yaşadıklarını anlattı

İkinci kez koronavirüse yakalanan gazeteci Kavel Alpaslan yaşadıklarını anlattı

Gazeteci Kavel Alpaslan üç ay sonra ikinci kez koronavirüse yakalandı. Alpaslan, "Üç ay sonra testim ikinci kez pozitif çıktı bu kez her şey daha ağırdı" dedi.

İkinci kez koronavirüse yakalanan gazeteci Kavel Alpaslan'ın yaşadıkları Türkiye'de koronavirüs salgınının yönetilemediğini bir kez daha ortaya koymuş oldu. "Günlerdir hasta halimle uğraştığım saçmalıkları anlatacağım ki sağlık sisteminin nasıl allak bullak olduğu görülsün" paylaşımı yapan Alpaslan koronavirüs testinin pozitif çıktığını öğrendikten sonraki süreci sosyal medya hesabından duyurdu. İlaca ulaşmakta zorluk çektiğini ifade etti.

"Süreç çok daha ağır işliyor"

"Altı gün önce beraber yaşadığım kız arkadaşım kendini kötü hissetmesi üzerine test yaptırdı ve sonucu aynı şekilde ikinci kez pozitif çıktı. Bir yığın ilaçla birlikte eve döndük. Benim sonucum negatifti, ama temaslı olarak ben de karantinaya girdim ve ihtiyaçlarla ilgilendim. Birkaç gün sonra ben de kendimi kötü hissetmeye başladım ve bana söylendiği üzere 112’nin Covid servisini aradım. Temaslı olarak evde test için geleceklerini, hakkımda kayıt oluşturduklarını söylediler. Günler geçti arayan eden olmadı. Tekrar aradığımda İlçe Sağlık Müdürlüğü'nü aramam gerektiği belirtildi. Aradığımda henüz üç ay önce covid olduğumuz için sistemin arkadaşımı kabul etmediği, dolayısıyla benim de temaslı kabul edilmediğim söylendi. Test yapamayacaklarını, İl sağlık ile konuşmam gerektiğini söylediler. İl sağlık numarası, kıyametten beri meşgul çalan bir numara. Onlarca kez aradım açan eden yok. Bakanlığı aradım, tekrar ilçe sağlığı ara dediler... Yine arayan eden olmadı. Eyvallah özel hastanede test yaptırdım, sonucum pozitif çıktı. Tabii bu sırada sağlık durumum da gittikçe kötüye gitti. Hastaneyi aradığımda ilaçlarımın Sağlık Bakanlığı'nca alınıp bana teslim edileceği söylendi."

"Bana ilaç tedavisi uygulanamayacağını söylediler"

"Uzun bir telefon trafiğinden sonra yine Beyoğlu İlçe Sağlık, bana ilaç tedavisi uygulayamayacağını söyledi. Çünkü ilk pozitiften en az üç ay sonra ilaç tedavisine başlanıyormuş, bense bir haftayla ilaç kullanamıyormuşum. Peki, diyelim öyle. Neden benimle aynı zamanda ilk pozitif sonucu gelen arkadaşıma bir kamyon dolusu ilaç veriliyor o halde? Kim doğru söylüyor? Hangi yöntem doğru? Ben bu halde neden telefon telefon gezmek zorundayım? Hastane neden ilaçları al diyor? Neden kimse dönüş yapmıyor?"

 

 

kavel-1.pngkavel-2.pngkavel3.png

 

 

Gündem