İBB Meclisi'nde 'örgüt' tartışması: MİT misiniz, polis misiniz?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orkestralar Şube Müdürlüğü’nde 43 sanatçının kadrosunun onaylanması, 7 sanatçının ise ret edilmesi üzerine tartışma çıktı.

İBB Meclis toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orkestralar Şube Müdürlüğü’nde 43 sanatçının kadrosunun onaylanması, 7 sanatçının ise ret edilmesi üzerine AKP ile CHP meclis üyeleri arasında tartışma çıktı. 

Görüşmeler sırasında 7 sanatçının reddedilmesi üzerine CHP’li Meclis Üyesi Melendiz Dalyan İzgi, “İsme özel meclis kararı çıkmaz, genel olur. Ama isimler istendi. İsimler de geldi. Şimdi de personel listesine 43 kişinin ismi yazılmış, 7’sinin yazılmamış. 7 arkadaşın neyini beğenmediniz, çaldıkları enstrümanı mı beğenmediniz” diye sordu.

AKP’li Muhammet Kaynar’ın “Buralara söz verilen bazı örgütlerden gelen isimler var” dedi. CHP'li Tarık Balyalı ise “MİT’misiniz, polis misiniz? Gidin ihbar edin, neyse gereği yapın. Kim kime söz vermiş?Ama üstüne basa basa ısrarla söylemeye devam ediyorum kahvehanede konuşur gibi sokakta konuşur gibi dedikodu yapar gibi insanları mimleyemezsiniz. Böyle bir hakkınız da yok, haddiniz de yok hukukunuz da yok” karşılığını verdi.

ANKA