Hastanelerin poliklinik, otopark ve yemekhaneleri yoğun bakıma dönüşüyor

Hastanelerin poliklinik, otopark ve yemekhaneleri yoğun bakıma dönüşüyor
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın koronavirüs vaka sayılarından yüzde 100'e yakın artış yaşandığını açıkladığı Ordu'da yeni tedbirler alındı.

Koronavirüs vakalarının artışa geçtiği Ordu'da koronavirüsle mücadele kapsamında hastanelerin prefabrik binalarındaki polikliniklerin kapatılmasına, otopark, yemekhane ve ek binaların da yoğun bakım servisine dönüştürülmesi kararı alındı. 

Ordu Valisi Tuncal Sonel'in başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu, koronavirüsle mücadele kapsamında 'vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını önlemek' amacıyla ek kararlar aldı. Toplantıda Ordu Devlet Hastanesi’nde prefabrik binada bulunan polikliniklerin kapatılarak, ilave yoğun bakıma dönüştürülmesine ve hastanenin personel otopark alanında da prefabrik yoğun bakım inşa edilmesi kararı alındı. 

Öte yandan Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana hizmet binasında bulunan yemekhane ve 1’inci katında bulunan birimlerin de boşaltılarak, yoğun bakım olarak hizmete açılmasına karar verildi. Yine Ordu'da bulunan Altınordu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Ordu Verem Savaş Dispanseri hizmet binalarının boşaltılarak, yataklı servis ve yoğun bakım oluşturmak üzere Eğitim Araştırma Hastanesi'ne tahsis edilmesi kararı alındı. 

Acil durum dışında ameliyat yapılmayacak

Kararlar kapsamında acil olmayan cerrahi işlemlere ara verilecek, ameliyathaneler yalnızca acil cerrahi girişimler yapılacak şekilde düzenlenecek. Ameliyathanelerde çalışan personel, hastanelerin diğer alanlarında görevlendirilecek.

Etiketler :