Yunanistan'da Grip Salgını 77 Kişiyi Öldürdü!

H1N1 virüsünün sebep olduğu grip salgını Yunanistan'da 77 kişinin ölümüne sebep olduYunanistan'da H1N1 virüsünün sebep olduğu grip salgını ülkede 77 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Yunanistan Hastalıkları Kontrol...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Yunanistan'da Grip Salgını 77 Kişiyi Öldürdü!

H1N1 virüsünün sebep olduğu grip salgını Yunanistan'da 77 kişinin ölümüne sebep oldu

Yunanistan'da H1N1 virüsünün sebep olduğu grip salgını ülkede 77 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Yunanistan Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nden (KEELPNO) yapılan açıklamaya göre; grip nedeniyle sağlık merkezlerine başvuran hasta sayısında geçen yıla oranla önemli artış kaydedildiği belirtilirken, son bir haftada yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören yaşları 45-55 arasında 6 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

KÜÇÜK ÇOCUKLAR DA ETKİLENDİ!

Salgının bu yıl daha aktif şekilde görüldüğü ve küçük yaştaki çocukları da etkilediği vurgulanan açıklamada, son 24 saat içerisinde 42 çocukta H1N1 virüsü tespit edildiği ifade edildi.

Uzmanlar, ülkenin çeşitli yerlerinde kış mevsiminin başından itibaren salgından etkilenen 286 kişinin hastanelerde tedavi altına alındığını, aralarında bebek ve çocukların da bulunduğu 122’sinin tedavisinin sürdüğünü açıkladı.

YETKİLİLER EK ÖNLEMLER ALACAK

Grip salgınının devam etmesi nedeniyle ek önlemler alınmasının kararlaştırıldığını belirten yetkililer, devlet hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinde görevlendirilmek üzere, 400 doktor ve sağlık görevlisinin 2 yıllık sözleşmelerle işe alınacağını duyurdu.

Öte yandan, Yunanistan Eğitim Bakanlığınca yayımlanan genelgede ise salgının daha fazla yayılmasını önlemek için, okullarda grip belirtisi gösteren çocukların diğer öğrencilerden ayrı bir bölüme alınması ve bir an önce ailelerine teslim edilmesi istendi.