Yeni parti içinde yer alanlar anlattı: Bilgilerin hangisi doğru?

Yeni parti içinde yer alanlar anlattı: Bilgilerin hangisi doğru?
Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun parti kuracağı iddiaları kulislerde konuşulurken, parti içinde yer alan isimler dolaşan bilgilere ilişkin konuştu.

Bir tarafta Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisinin, diğer tarafta Ahmet Davutoğlu’nun parti kuracağı söyleniyor. Önce “iki parti kurulacak” diye başlayan iddialar daha sonra “tek parti için çalışma yapılıyor” iddialarına dönüştü. Peki işin aslı ne? Biri cumhurbaşkanı diğeri başbakan bir diğeri ise başbakan yardımcısı olarak görev yapmış bu üç ismin yakın çalışma arkadaşlarıyla anlattı.   azete Duvar, iki grubun anlattıklarını kendi ağızlarından madde madde sıraladı:

"-Bizim rahatsızlığımız sır değil. Bir süredir bizlere parti kurmamız için çeşitli kesimlerden, kişilerden telkinler, baskılar geldiği ortada. Bunun için sosyal medya hesaplarımızın altındaki yorumlara bakmanız yeterli.

-Gül-Davutoğlu-Babacan isimlerinin zaman zaman bir araya geldiği doğru ancak birlikte hareket ettikleri iddiası yanlış.

Ahmet Davutoğlu yenibirparti.org sitesinden medya aracılığıyla haberdar oldu. Bu siteyle ilişkisi yoktur. Biz de baktık ve gördük ki bu adres 2018 yılında alınmış.

-Davutoğlu’nun hangi noktada olduğunu merak edenlerin, 16 Nisan Referandumu için Konya’da düzenlenen “Evet” mitingindeki konuşmasına bakmaları yeterlidir. Hoca orada konuşmasını “evet” demeden bitirmiştir.

-31 Mart yerel seçimine bu kadar kısa zaman kala bu üç ismin yeni parti/partiler kuracağı iddiası AK Parti tarafından kullanılmaktadır.

-Dış düşmanlarla yetinmeyen AK Parti, olası bir başarısızlığı “iç düşmanlara” fatura etmek için bu dedikodunun dolaşıma girmesinden memnuniyet duymaktadır.

-Bir parti kurulacak veya kurulmayacak demek için henüz erken. Herkes 31 Mart seçiminin sonucunu beklemek zorunda olduğunu biliyor."

Etiketler :