Yandaşların bir haberi daha yalan çıktı!

Yandaşların bir haberi daha yalan çıktı!
Yaptıkları haberler sık sık yalanlanan yandaşların bir haberi daha yalan çıktı.Akşam gazetesinin "VİCDANSIZLIĞIN BU KADARI! Çin Ramazan'da Müslümanlara zorla içki içiriyor!" başlığıyla duyurduğu haberin görüntüsünün...

Yaptıkları haberler sık sık yalanlanan yandaşların bir haberi daha yalan çıktı.

Akşam gazetesinin "VİCDANSIZLIĞIN BU KADARI! Çin Ramazan'da Müslümanlara zorla içki içiriyor!" başlığıyla duyurduğu haberin görüntüsünün gerçek olmadığı ortaya çıktı.

Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Akşam gazetesi "Vicdansızlığın bu kadarı. Çin Ramazan'da müslümanlara zorla içki içiriyor" başlığıyla bir haber paylaştı. Ancak haberde kullanılan fotoğraf ve videonun 2008 yılında gençlerin yoğun olarak katılım gösterdiği bir bira içme yarışmasından alındığı ortaya çıktı.

BirGün gazetesinin aktardığı habere göre, haberin orijinali ise farklı. Reuters'de yer alan habere göre olay, İslamcı sürgünlerin Ramazan'da düzenlenen bira festivaline gösterdikleri tepkiden ibaret. 

 DİĞER YANDAŞ GAZETE DE ATLADI

İktidar yandaşı hükümet gazetesi Star da Akşam'ın haberini doğru sanarak bugünkü birinci sayfasında aynı habere yer verdi.