Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı
![Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı 1](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/07/1/Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı3.jpg)
Antalya'nın kepez ilçesinde yüzde 67 fiziksel engelli Ebubekir Kaymaz, 10 yıl önce çalışma hayatını zorunlu olarak bıraktı. O günden beri Kepez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan aldığı 2 bin 700 lira ile geçinen Kaymaz'ın hayatı sel felaketi ile alt üst oldu.
![Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı 2](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/07/1/Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı1.jpg)
Evinin sel basmasıyla hayati tehlike atlatan Kaymaz, geri döndüğünde kapısının önünde eşyalarını buldu.
![Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı 3](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/07/1/Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı.jpg)
Vicdansız ev sahibi, Kaymaz'ı 'Burada ölürsün' bahanesi ile sokağa attı. İkametgah adresi olmadığı için de vakıf aylığı kesilen Kaymaz, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne başvurdu.
![Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı 4](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/07/1/Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı2.jpg)
Belediye, Kaymaz'a kent merkezinde satış yapabileceği bir tezgah verdi. Tezgahın etrafını branda ile çevirip yaşayan Kaymaz, kendisine uzatılacak yardım elini bekliyor.
![Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı 5](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/07/1/Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı5.jpg)
Engeli nedeniyle çalışmayan Kaymaz şöyle konuştu:
"Rahatsızlıklarım nedeniyle yüzde 67 engelli raporum var. Kepez'de oturduğum evi, şubat ayındaki selde su bastı. Beni evden güçlükle çıkardılar. Ev sahibim de 'Burada ölürsün' diyerek beni evden çıkarttı. Bir hayırseverin yardımıyla 3 ay pansiyonda kaldım. 15 Mayıs'tan bu yana belediyenin verdiği tezgahın arkasında yatıp kalkıyorum. Evden atılınca ikametgahım iptal oldu, bu nedenle 2 bin 700 liralık maaşım da kesildi. Bu parayla zaten ev tutamıyordum. Gitmediğim yer kalmadı"
![Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı 6](https://cdn.halktv.com.tr/gallery/2024/07/1/Vicdansız Ev Sahibi Engelli Kiracısını Sokağa Attı4.jpg)
"ELİMDEN BİR ŞEY GELMİYOR"
"İkametgahım olmadığı için çözüm üretilemiyor. Tezgahın arkasına karton seriyorum ve burada yatıyorum. Sabah şikayet edilip, tezgahımdan olmayayım diye kimse görmeden topluyorum. Bıktım artık, duş alamıyorum, kıyafetlerimi otoparkta yıkayıp tekrar üstüme giyiyorum. Üstümde kurusun diye bekliyorum. 4 gündür sahile gidip duş alıp buraya geri geliyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum, elimden bir şey gelmiyor"