Uzaklaştırma kararı olan koca, eşini öldürdü

Hatay'ın Samandağ İlçesi'nde 2 çocuğunun annesi 27 yaşındaki İpek Bakımcı'yı pompalı tüfekle vurarak öldürüp baldızını da yaralayan 33 yaşındaki Mehmet Ali Bakımcı hakkında uzaklaştırma kararı olduğu ortaya çıktı....

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Uzaklaştırma kararı olan koca, eşini öldürdü

Hatay'ın Samandağ İlçesi'nde 2 çocuğunun annesi 27 yaşındaki İpek Bakımcı'yı pompalı tüfekle vurarak öldürüp baldızını da yaralayan 33 yaşındaki Mehmet Ali Bakımcı hakkında uzaklaştırma kararı olduğu ortaya çıktı. Damadının amcasının torunu olduğunu belirten kayınpeder Yaşar Bakımcı, kızının 11 yıldır şiddet gördüğünü söyledi.

İlçenin Uzunbağ Mahallesi'nde oturan berber Mehmet Ali Bakımcı, dün öğle saatlerinde kayınpederi 53 yaşındaki Yaşar Bakımcı'nın işlettiği lokantada tartıştığı eşi İpek Bakımcı'yı pompalı tüfekle vurarak öldürdü, 25 yaşındaki baldızı Ebru Taşar'ı ise yaraladı. Bakımcı kaçarken genç kadının cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

EBRU'NUN PARMAĞI PARÇALANDI

Hatay Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan 2 çocuk annesi Ebru Taşar'ın ise sağ el orta parmağı saçma isabet etmesi sonucu parçalandı. Parmağın dikilemediği belirtilirken Taşar'ın yüzünde de saçma yaraları olduğu belirtildi.

KIZIMI 3-5 KEZ ÖLDÜRMEK İSTEDİ

Yakınlarıyla otopsi yapılmasını bekleyen baba Yaşar Bakımcı, damadının aynı zamanda amcasının torunu olduğunu, kızı ile 11 yıldır evli olduğunu söyledi. Damadının kızına evliliği boyunca şiddet uyguladığını belirten baba Bakımcı, "2 ay önce de yine kızımın boğazını sıkarak öldürmeye çalıştı. Şikayetçi olduk 6 ay süreyle uzaklaştırma kararı verilmişti. Hep şiddet, dayak. 3-5 sefer ölüme götürdü. Asi Nehri'ne atmaya çalıştı. Bir defada kuyuya atmaya çalışmış, dağa götürüp bırakmış. Aklında bir şeyler var bu adamın. Akli dengesi yerinde değil. Ne oldu bilmiyoruz. Arada akrabalık bağı olduğu için evlilik bugüne kadar sürdü"dedi. Bakımcı, katil zanlısı damadının bir an önce yakalanmasını istedi. Genç kadının cenazesi yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere Hatay'a götürüldü.