Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Atama ve Görevden Alma Kararlarına göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan görevden alındı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Mart 2020 13:37
Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Atama ve Görevden Alma Kararlarına göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan görevden alındı. Turan'ın yerine ise Adil Karaismailoğlu atandı.

whatsapp-image-2020-03-28-at-02-16-48.jpeg

Adil Karaismailoğlu kimdir? 

Adil Karaismailoğlu, 1969 yılında Trabzon'da doğdu. Trabzon Lisesi'ni bitirdikten sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Makina Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı. Mayıs 1995’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nde ilk görevine başladı. 1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü'ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.
2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü'nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta iken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'ne atandı.
23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi.Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı. 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı. 

Ekrem İmamoğlu'nun İBB Başkanı seçilmesinden ardından İBB genel sekreter yardımcılığından istifa eden Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından yayımlanan kararname ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı'na atandı.

Turhan'ın görevden alınmasına dair CHP'li vekilden ilk açıklama

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cahit Turhan'ın görevden alınmasına dair Twitter hesabından açıklama yaptı.

Özel, "Arkadaşlar; Bu memlekette, bu mevcut düzende Kanal İstanbul İhalesi’ni ertelemedi diye gece 02.00’de bakan görevden almazlar. Büyük ihtimalle ihaleyi alan firmada bir yanlışlık (!) olmuştur. Bu düzende bunun cezasını sabaha bırakmazlar." dedi.

ozel.JPG